arama

Trendyol, trendyol.de adresiyle Almanya’ya açıldı

Trendyol, trendyol.de adresiyle Almanya’ya açıldı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...

Geçtiğimiz yaz aylarında size aktardığımız haberde Alibaba kadar Trendyol’a yaptığı yatırımı konu almıştık. Hem Trendyol’u ulaştırdığı değer biçme ayrıca de Aliababa gibi bir e-ticaret devinin ülkemize yaptığı bu koşul son derece önemliydi. O dönem Alibaba’nın Trendyol için tam 723 milyon dolar ödediği ortaya çıkmıştı.

Şu Anda ise Trendyol, Almanya’ya yönelik olarak trendyol.de adresi ile hizmete açıldı. Tredyol.de şimdilik Türkçe diliyle hizmet veriyor fakat yakın gelecekte Almanca olarak da hizmet vereceğini tahmin ediyoruz.

Alibaba, Trendyol’a yaptığı yatırımdan daha sonra kendisine Türkiye ve çevresinde büyüme hedefi koymuştu. Görünüşe bakılırsa Trendyol, önemli bir Türk nüfusunun da bulunduğu Almanya’yı tercih ederek ayrıca buradaki Türkleri hedefliyor hem de potansiyel Alman kullanıcıları kendine çekmeye çalışacak.

Trendyol’un Almanya operasyonu öncelikli olarak giyim odağında çözülmüş. Sahiden bu haliyle Trendyol’un ilk halini andırıyor çünkü Trendyol da ilk olarak açıldığında ağırlıklı olarak üst baş üstüne bir e-ticaret sitesiydi. Alibaba yatırımının gerisinde Tmall modelinde yola devam edip etmeyeceğini sorguladığımız Trendyol, bugün Türkiye operasyonunda elektronik, kozmetik, konut ve yaşam ürünlerinin de satışını yapıyor.

Hatta son olarak, Trendyol IKEA ürünleri zeka satmaya başlamış. Bu anlamda ürün gamını genişleten Trendyol, pazara yeni giren Amazon Türkiye karşı ve Hepsiburada gibi dişli bir rakiple Türkiye’de mücadele sürerken, arkasına aldığı Alibaba desteğiyle Almanya cephesini de açmış oldu.

E-ihracat için manâlı bir adım mı?

Trendyol Almanya operasyonu e-ihracat konusunda önemli bir adım olabilir. Çünkü Trendyol, kendi oluşturduğu giyim markası Trendyolmilla’nın da desteğini alarak, Almanya’ya bu ürünleri gönderecek. Tredyol.de sitesinde acilen bulunan markaların Türkiye menşeli olması da bizim dikkatimizi çekti. Kısacası Trendyol giyim sektöründe, e-ihracat yerine getirmek isteyen markaları ve kendi markasını burada öne çıkaracak gibi gözüküyor.

Trendyol, Almanya’ya siparişleri beş gün içerisinde teslim vaadiyle yola çıkıyor. Trendyol.de adresinde fiyatların tamamı euro cinsinden listeleniyor. Trendyol.de üzerinden bahşedilen siparişlerde kargonun da bedava olduğunu belirtelim.

Almanya Trendyol Trendyol.de

Favorilere Ekle