arama

Şimdi YouTube Düşünsün: PewDiePie, Blockchain Tabanlı Yeni Yayın Platformu Dlive’a Katılacak

Şimdi YouTube Düşünsün: PewDiePie, Blockchain Tabanlı Yeni Yayın Platformu Dlive'a Katılacak
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...

14 Nisan’dan itibaren Youtube’un kralı diyebileceğimiz PewDiepie, blockchain teknolojisi göre sağlanan Dlive platformunu kullanıma sunacak.

Aylık yaklaşık 3 milyon etkin kullanıcı ve sıradan 35,000 aktif yayıncı ile Dlive, kişisel olarak bir şey yaratmak isteyenler için öteki platformlardan fazla daha iyi koşullar taahhüt ediyor. Platform, ilginç bir yaklaşım ile, yayıncılarına ve kullanıcılarına bir ödül sistemi getirmeyi planlıyor.

Proje kapsamında içerik üretenler ve izleyiciler Lino Point kazanacaklar. Lino Point, Lino Network blockchain temelli sistem kadar sağlanan bir kripto para. Perşembe günü yayımlanan bir videoda, Dlive platformunun açılışında bütün kullanıcılara toplamda 50,000 dolar layık Lino parası dağıtılacağı söylenmekte.

PewDiePie olarak bilinen Felix Kjellberg’ün Youtube’da 94 milyon abonesi var. Bu, onu Youtube’taki en çok bilinen içerik üreticisi yapıyor. Felix, Dlive platformu için şu açıklamada bulundu;

“Bitmiş ahenkli olarak yayınlara başlayacağım için mutluyum. Platformdaki diğer yayıncılar gibi bana da aynı şekilde davranıldığı için Dlive müthiş bir yer.”

Ayrıca Lino Network kurucusu Wilsen Wei ise platformun bir çok buluş getireceğini belirterek şu açıklamada bulundu;

“Dlive, yayıncıların birbirleri ile yarışmaktan ziyade birbirlerini destekleyerek daha iyi işler çıkarabilecekleri bir etraf. Ayırt etmeden herkese en nitelikli içerkleri üretebilmeleri için teşvikte bulunmak istiyoruz. PiwDiePie içerik üreticilerinin çalışmalarını, harcadıkları zamanı, emeklerini daima savunan bir yayıncı, Dlive da bunu yapacak. canlı yayın platfromumuz yaratıcıların sektördeki temsilcilik edilme şekillerini sonsuza kadar değiştirecek potansiyele sahip ve PewDiePie bu projenin bir parçası olduğu için gurur duyuyoruz”