arama

MyFitnessPal ve 500px gibi platformlardan çalınan 617 milyon kullanıcı bilgisi hackerlar tarafından satılıyor

MyFitnessPal ve 500px gibi platformlardan çalınan 617 milyon kullanıcı bilgisi hackerlar tarafından satılıyor
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...

MyFitnessPal ve 500px gibi platformlardan çalınan 617 milyon kullanıcı bilgisi hackerlar tarafından satılıyor Tam Boyutta Gör

Dubsmash, MyFitnessPal vb. popüler uygulamalar son dönemde data sızıntılarıyla gündeme geliyorlar. Bu veri sızıntılarına son katılan ise 500px sitesi olmuştu. Bir Takım kaynaklar, bu platformlardan toplanan 617 milyon kullanıcıya ait bilgilerin hackerlar tarafından dark web üzerinde satıldığına ulaştı.

20 bin dolar değer Bitcoin isteniyor

Hacklerlar büyükçe bir veriye sahip bu havuzu 20 bin dolar bedel Bitcoin gönderen kişilere satıyorlar. Bu havuzun içerisinde bulunan uygulamalar ise şu şekilde; Dubsmash (162 milyon), MyFitnessPal (151 milyon), MyHeritage (92 milyon), ShareThis (41 milyon), HauteLook (28 milyon), Animoto (25 milyon), EyeEm (22 milyon), 8fit (20 milyon), Whitepages (18 milyon), Fotolog (16 milyon), 500px (15 milyon), Armor Games (11 milyon), BookMate (8 milyon), CoffeeMeetsBagel (6 milyon), Artsy (1 milyon) ve DataCamp (700,000).

Örnek kullanıcı verilerine bakıldığında email, ad ve parola gibi bilgilerin görüldüğü öğrenildi. Şifreler özel olarak gizlendiği için satın alanların canını yakmak için uğraşması gerekecek. Oysa bir takım sızıntılarda konum bilgisi ve öteki kişisel teferruat da hackerların eline geçtiği için tehlikeye sebep olabilir.

Hem Bkz. “Gatwick havaalanı geriliminin peşinde DJI, Avrupa’daki coğrafi mevki koruma duvarını güncelliyor”

Yukarıda adı geçen site veya uygulamalardan herhangi birini kullandıysanız sizin bilgileriniz de satılan bu kullanıcı verileri arasında yer alıyor olabilir. Güvenliğiniz için şifrelerinizi değiştirmeniz tavsiye ediliyor.

https://www.engadget.com/2019/02/14/620-million-accounts-on-sale-dark-web-myfitnesspal-dubsmash/ Açıklama Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.