arama

Huawei P20 serisi yeni renk seçenekleriyle görüntülendi

Huawei P20 serisi yeni renk seçenekleriyle görüntülendi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...

 
Dünyanın en büyük telefon üreticisi Huawei, 27 Mart günü Paris’te düzenleyeceği özeli bir etkinlikle P20 serisini bütün dünyaya duyurmaya hazırlanıyor. Etkinliğe iki hafta kala Huawei P20 serisinin çoğu teknik detayı, renk seçenekleri ve basın görselleri de internet medyasına sızmış durumda. 
 
Ayrıca Bkz.Huawei Honor 7C tanıtıldı! Honor 7C özellikleri ve fiyatı 
Özellikle üçlü arkadaki kamera kombinasyonuyla akıllı telefon dünyasını sallayan Huawei P20 Pro’nun ortaya meydana çıkan yeni renk seçeneği bir hayli göze çarpan. Bugüne kadar zeki telefonlarda aynı bir renk seçeneğini görmeye o kadar alışık olmadığımız akşam karanlığı olarak adlandırılan bu renk seçeneğinde üç farkı rengin kombinasyonuna şahit oluyoruz. 
 

Huawei P20 Pro

 
Siyah, mavi ve alacakaranlık renk seçenekleriyle ortaya çıkan Huawei P20 Pro’nun 19: 9 formatlı 1080×2240 çözünürlüğe sahip OLED panelle gelmesi bekleniyor. 4 adet yüksek performans sunan 2.4 GHz frekans hızına sahip Cortex- A73 ve 4 adet de 1.8 GHz hızında çalışan Cortex- A53 olmakla beraber toplamda 8 çekirdekli bir mimariye sahip Kirin 970 platformundan zor alacağına muhakkak gözüyle bakılan telefona 4000 mAh boyutlu bir bataryanın eşlik edeceği konuşuluyor. MicroSD kart desteğine sahip olmayacağı söylenen P20 serisinin, bunun yerine çift SIM kart desteği bulunduracağı tahmin ediliyor. 
 
Arkadaki tarafta bitişik olarak konumlandırılan birincil iki kameranın sırasıyla f / 1.6 ve f / 2.4 diyafram değerlerine sahip olacağı evvelden ortaya meydana çıkan raporlar neticesinde bildiğimiz ayrıntı aralarında yer alıyor. Maximum 40 MP çözünürlük kalitesinde fotoğraf çekme imkanı sunacak P20 Pro’nun arka taraftaki üçüncül kamerasının ise 3X hibrid zoom yeteneğine sahip bir telefoto objektifiyle geleceği de söylentiler arasında yer alıyor. Kamerasına kızıl ötesi beyaz dengesi sensörü ve lazer destekli otofokus özellikleri entegre edileceği söylenen telefonun 899£ fiyat etiketiyle piyasaya çıkacağı varsayım ediliyor.
 

Huawei P20

 
Siyah, mavi ve pembe renk seçenekleriyle görüntülenen Huawei P20, P20 Pro’nun aksine LCD ekran paneliyle gelecektir. Teknik tarafta P20 Pro akıllı telefonundan öyle de bir farkı olmayan Huawei P20, Kirin 970 yonga setinden beslenecek ve gücünü 3400mAh boyutundaki bataryadan sağlayacak. Çift arkadaki kamera sensörüne sahip olan telefonun 679£ fiyat etiketiyle piyasaya çıkması bekleniyor. 
 

Huawei P20 Lite

 
P20 modelinde olduğu gibi siyah, mavi ve pembe renk seçeneklerine sahip olan Huawei P20 Lite’ın 5.84 inç boyutunda 19: 9 formatlı LCD ekran ile geleceği konuşuluyor. Leica imzalı 16 MP + 2 MP çift arkadaki kamera dizilimine sahip olması beklenen telefonun ön tarafta ise 24 MP çözünürlüğünde bir selfie kamerasının seçim edildiği de içeriden gelen bilgiler aralarında. Kirin 659 platformundan şiddet alması mümkün cihaza 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi eşlik edecek gibi görünüyor. 2900 mAh boyutlu pilden besleneceğine kesin gözüyle bakılan P20 Lite modelinin 369£ etiketi taşıması bekleniyor.