arama

Gereksiz Hiçbir Şeyin Kullanılmadığı ‘Hayalet Motosiklet’ Birdcage Boxer ile Tanışın

Gereksiz Hiçbir Şeyin Kullanılmadığı 'Hayalet Motosiklet' Birdcage Boxer ile Tanışın
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...

Revival Birdcage Boxer, motosikletlerle ilgili olan tüm tabuları yıkacak özelliklere sahip bir motosiklet. Titanyum alaşımlardan oluşan motosiklet, tasarımsal olarak üstünde öbür hiçbir şey taşımıyor.

Motosiklet denilince akıllara kimi vakit devasa görünüşlere sahip dakiklik motorları gelir. Kimi süre ise, Chopper olarak adlandırılan Amerikan tarzı motosikletler lakin Revival’ın tasarladığı bu model diğerlerinden fazla bambaşka.

Motosikletin iskeleti ayrıntılarıyla titanyum çubuklardan oluşuyor. Motorda düşüncesiz olarak görülen hiçbir şey kullanılmamış. Haberimizin ilerleyen kısımlarında sizi daha da şaşırtacağımıza söz vererek şu an için yalnızca bir misal veriyoruz, motorun yumuşak bir koltuğu değil. Metal olarak tasarlanan ufak bir koltuğa sahip olan motosiklet için ‘filmlerdeki motorcu çeteleri için yapılmış bu’ diyebilirsiniz. Çabuk üretimine geçme durumu belirlenmiş olmayan motosiklet, Amerika’nın Teksas eyaletinde düzenlenecek olan Handbuilt şovu için tasarlanıyor.

Motosiklette gereksiz olarak görülen hiçbir şeye yer verilmemiş demiştik. Bu motosiklette far, ayna, radyatör, hızölçer ve en ilginci de ön freni yok. Motosiklet ciddi anlamda hayalet kavramını üzerinde bulunduruyor. “Nasıl duracak bu motor?” derseniz ise, orada devreye intihar kolu olarak adlandırılan bir kol devreye giriyor. Motor bu kol yardımı ile duruyor.

Normal motorlara oranla daha büyük bir yapısı olan motosikletin, BMW yetkilileri tarafından Revival ekibinden özel olarak istendiği belirtiliyor. BMW göre bu model için özel süspansiyonlar ve motor üretilmiş. Motosikletin dışına içten iki uzayan iki silindir, motorun bir hayli güçlü olduğunu kanıtlıyor.

Bu motosiklet bir gün yollara çıkar mı agnostik oysa, Handbuilt şovunda rakibinin olmayacağı belirlenmiş gibi duruyor.