arama

FIFA 18, Son Günlerde Döktüren Cengiz Ünder’in Potansiyel Gücünü Güncelledi!

FIFA 18, Son Günlerde Döktüren Cengiz Ünder’in Potansiyel Gücünü Güncelledi!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...
FIFA 18’de potansiyel gücü 83’den 75’e düşürülen Ünder, 1 hafta geçmeden bu kez 85 potansiyel güce çıkarıldı.

EA Sports’un çıktığı günden beri sağlam bir oyuncu kitlesiyle oynanmaya aralıksız oyunu FIFA 18, geçtiğimiz hafta bilhassa Türk oyuncuları sinirlendirecek bir güncelleme yapmıştı. Her hafta bazı oyuncuların potansiyelini düşürüp yükselten şirket, geçtiğimiz hafta hemen Roma’da oynayan Türk futbolcu Cengiz Ünder’in potansiyel gücünü düşürmüştü. 83 olan potansiyel gücü ansızın 75’e düşüren EA Sports, Türk oyuncuların da bu olaydan ötürü tepkisini çekmişti.

Son haftalarda oynadığı çoğu maçta skora doğrudan tesir yapmayı başaran Ünder’in bu düşüşü hangi sebeple oldu bilinmiyordu ancak, EA Sport’un bu yanlışı anlaması kısa sürdü. Bu hafta FIFA 18 için yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte Cengiz Ünder’in normalde 75 olan potansiyel gücü 85’e yükseltildi. Bir hafta içerisinde potansiyel gücü önce 8 puan düşürülüp sonradan 10 puan yükselen milli futbolcu, yeni güncelleme ile birlikte bir takım yeteneklerinde de yükseltme yaşadı. Şut gücü ve uzak şut yeteneklerini geliştiren EA Sports, bunun dışında top kontrolü ve top sürme becerilerinde de yükseltmeye gitti.

Hemen Şimdi 19 yaşında olan genç yıldızın Roma ile 5 yıllık mukavelesi bulunuyor. Bu sezon başında Başakşehir’den Roma’ya aktarma olan Ünder, futbol yorumcularına kadar Türkiye’nin yeni yıldız futbolcusu olabilir. EA Sports’un neden potansiyel gücü düşürüp sonra yükselttiğini bilemeyiz, ama bu noktada bir hatalı anlaşılma olabilir. Neyse ama genç futbolcu, oyundaki yargı ettiği potansiyel güce tekrar kavuştu.