arama

Age of Empires: Definitive Edition çıktı ama oynanmıyor

Age of Empires: Definitive Edition çıktı ama oynanmıyor
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...

Uzun süredir heyecanla beklenen Age of Empires: Definitive Edition nihayet bugün Microsoft Store’daki yerini aldı ancak görünüşe bakılırsa bir takım sorunları da beraberinde getirmiş durumda. Efsanevi hakiki zamanlı taktik oyununun günümüz teknolojisine uyarlanmış remastered versiyonunu birincil gününde satın bölge kullanıcılar, oyunun “ilk olarak çöktüğünü” bildirmeye başladı.

Bkz.Rockstar’dan GTA V Oyuncularına 250.000 Dolarlık Oyun İçi Para

Windows 10 sürüm 15063 ve daha üstünü destekleyen Age of Empires: Definitive Edition, yeni anlatım ve tempoyla 40 saatten pozitif oynanış vadediyor. Ayrıca rekabete dayalı nitelik ve modlarla 8 oyuncuya dek multiplayer desteği sunan oyun onarılmış animasyonlarla 4K HD kalitesinde görsellere ve süreklilik editörüne sahip. Yani çağdaş bir oyun deneyimi, yepyeni görseller ve bir dizi yeni nitelik ile Windows 10 için geri dönmüş durumda.
şüphesiz ki tüm bunlar Age of Empires’ın modern versiyonunu bekleyenler için sabırsızlık yaratabilecek yenilikler fakat görünüşe bakılırsa oyun derhal herkeste benzer kararlılıkta çalışmıyor. Microsoft Store, 56,25 TL (19.99$) fiyatla oyunu satın bölge fakat başlangıçta çöktüğü için oynayamayan kullanıcıların yorumlarıyla batmış.

Microsoft Store’da 1,7 puanı var

Haberimizi yazdığımız sırada en son yayınlanan yorumların çoğunda kullanıcılar buhran sorunu sebebiyle oyuna bir puan vermiş durumdaydı. Age of Empires: Definitive Edition’ın hemen 1,7 gibi kötü bir derecelendirmesi var. Bir yıldızlı yorumların birçok oyun Microsoft Store’da yayınlandıktan kısa vakit daha sonra yani 20 Şubat tarihinde yayınlandı. Sorun yaşamış kullanıcılardan bazılarının yorumları şu şekilde:
Nihat: Oyun çalışmıyor, herşey yüklendi ama kullanım çalışmadı.
HAMZA: Her şey yüklendi fakat çalışmıyor açılmıyor oyun.
Uğur Buğra: Oyunda pek çok kusur var ancak hangisini yazacağımı bilemedim. Bir grubu bir yerden bir yere götürmek imkansız çünkü yarısı ya yolda kalıyor veya hiç gelmiyor.Oynanışta çok ciddi hatalar var.
Doğukan: Oyun Başlamıyor!!!
Şu an için hatanın nedenini bilmiyoruz oysa takviye sayfasında kullanıcıların oyunu kaldırıp bitmiş yüklemeleri öneriliyor. Yazılım devi Microsoft ise demin oyunun neden çalışmadığıyla ilgili bir yorum yapmamış durumda.