Anasayfa / Genel / ZTE, Kitapçık Gibi Katlanan 3 Ekranlı Bir Telefon İçin Berat Aldı

ZTE, Kitapçık Gibi Katlanan 3 Ekranlı Bir Telefon İçin Berat Aldı

ZTE’nin 2017 yılında çıkarmış olduğu ZTE Axon M, bir menteşeyle birbirine tutturulmuş 2 IPS LCD ekrana sahip olan, piyasa çıkmış birincil katlanabilir telefonlardan biriydi. O zamandan günümüze Samsung, Motorola ve Huawei gibi şirketler çoğu yeni katlanabilir telefonu piyasaya sürdü. Çin’in berat merkezi CNIPA’dan elde edilen bilgiler doğrultusunda ZTE’nin bu sefer, üç parçalı yeni bir telefon üstünde çalıştığını görebiliyoruz.

Yeni dayanıklılık tasarımı, akıllı telefon dünyasının birincil kere karşılaşacağı bir konsept değil. Bu yılın başlarında TCL, epeyce ses getiren üç parçalı katlanabilir telefon tasarımlarını tanıtmıştı lakin ZTE, TCL’nin katlanabilir tasarımının dışına çıkıyor. Elde edilen patent bilgilerine tarafından ZTE’nin üstünde çalıştığı telefonun orta kısmında değişmez bir ekran bulunuyor. Bu ekranı iki yanlamasına çekilerek açılan iki farklı ekran daha peşine düşüp takip ediyor. Telefonun ekran tasarımı ilk ilk olarak kulağa epeyce karmakarışık gelse de telefonun üst tarafına ve ortasına hafifçe bastırarak yanlamasına açılan iki ekran, kolayca açılıp kapanabiliyor.

Ortaya meydana çıkan ekran taslakları:

zte katlanabilir telefon patent

Ortaya meydana çıkan tasarım görüntülerine dikkatlice bakıldığında, sağdaki görselde telefon şasesinin kalınlaştığı görülebiliyor. Büyük ihtimalle bu kalınlık, telefonu ve bütün ekranları bir arada tutacak olan bir kolon işlevine sahip olacak.

Ortaya çıkan dizayn bu hâliyle Huawei Mate X‘e oldukça benziyor gibi duruyor. Alınan patent; ekran yapısı dıştan, kamera düzeni, ses ve kuvvet tuşlarının nerede olacağı gibi telefonun donanımsal özellerine dair bir data içermiyor. İlerleyen zamanlarda alınacak olan yeni patentler ve ortaya çıkması muhtemel bilgilerle daha çok detaya ulaşılabileceği düşünülüyor.

zte katlanabilir telefon patent

Şöyle bir reel olduğunu da belirtmekte üstünlük var; bir telefon üreticisinin bir tasarım patentini almış olması, o telefonu kesin olarak üreteceği anlamına gelmiyor. Şirketler tarafından alınan patentler kimi vakit yalnızca o dönem için üstünde çalıştıkları bir teknoloji olarak kalabiliyor ve bazen de diğer şirketlere satılabiliyor. Her şeye rağmen kullanıcılar olarak bu konseptte üç parçalı katlanabilir bir telefon görmenin ilginç olacağını düşünüyor ve sabırsızlıkla yeni gelecek haberleri bekliyoruz.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5'in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

PlayStation 5’in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i 12 Kasım tarihinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir