Anasayfa / Genel / Zoom, Ücretli Kullanıcılar İçin Enerjik Bir Şifreleme Getirmeyi Planlıyor

Zoom, Ücretli Kullanıcılar İçin Enerjik Bir Şifreleme Getirmeyi Planlıyor

Çin Halk Müziği Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonradan bütün dünyaya yayılan ve şu belli başlı kadar 365.051 kişinin ölümüne niçin olan yeni ölümcül koronavirüs salgını (COVID-19) nedeniyle evden egzersiz ve uzaktan eğitim yaygınlaşırken, bu süreçten en kârlı meydana çıkan uygulamalardan biri de video konferans uygulaması Zoom oldu.

bununla beraber Zoom’da önemli emniyet ve mahremiyet açıkları olduğu biliniyor. Hatta bu sorunlar sebebiyle ABD’de bir takım devlet kurumları Zoom kullanılmasını engellemeye başladı. California merkezli video konferans uygulaması şirketi, ayrıca büyüyen pazarda tutunmak ayrıca de yeni ihtiyaçlara yanıt verebilmek için yenilikler yapmaya çalışıyor. Bunun son örneği de dinç bir şifreleme hazırlığı.

Ücretli kullanıcılara yönelik bir plan

Zoom

Zoom emniyet danışmanı Alex Stamos, insan hakları grupları ve çocuk istismarına karşısında uğraş edenlerle yaptığı bir konferansta, ödenti karşılığı Zoom’a abone olan kişilere ya da kurumlara karşın dinç bir şifreleme planları olduğunu söyledi. Stamos, kâr amacı gütmeyen kuruluşların veya siyasi muhaliflerin daha tehlikesiz video görüşme yapabilmelerinin sağlanıp sağlanmayacağının demin belli olmadığını, planın değişime açık olduğunu söyledi. 

Stamos, planda teknolojik, emniyet ve ticari faktörlerin bir bileşiminin yer aldığını söylerken bu durumun gizlilik savunucuları göre olumlu ve olumsuz tepkiler aldığı belirtiliyor. Zoom’un kullanıcılar için çekici tarafı, herhangi bir üyelik gönülsüzce video röportaj yapabilmeleri. hemen Zoom üzerinden jurnal olarak 300 milyon görüşme yapıldığı belirtiliyor.

Zoom

aynı zamanda güvenlik açıkları sebebiyle uygulama çok sayıda eleştiri de alıyor. Örneğin geçen ay Google, tüm çalışanlarına kurumsal bilgisayarlarda Zoom kullanmayı yasaklamıştı. Zoom daha önce ABD ’deki okullarda da yasaklanmıştı. Şirket, yakın zamanda platforma dokuz yeni özellik eklemişti. Çevresini saran emniyet endişelerini tamir etmek için pek fazla adım atan Zoom, yayınladığı yeni özellikler doğru kullanıcılara gizlilik ve güvenlik seçenekleri konusunda önemli esneklikler sağlamıştı.

Hakkında admin

Check Also

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

NVIDIA’nın iş ortaklarından Tayvan merkezli donanım üreticisi MSI, geçtiğimiz aylarda tanıtılan GeForce RTX 30 ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir