Anasayfa / Genel / Zihninizi Açacak En İyi 20 Üretkenlik Uygulaması

Zihninizi Açacak En İyi 20 Üretkenlik Uygulaması

Zamanımızın büyük bir kısmını teknolojik cihazlardaki uygulamaları kullanarak harcıyoruz. Bu yaptığımız eyleme “tüketmek” dedik, çünkü zamanı verimli ve planlı geçirmek yerine atıl bir şekilde geçiriyoruz. Peki bunu nasıl önleyebiliriz?

Hayatımızı düzene sokmamıza yardım edecek, kolaylaştıracak ve verimliliği arttıracak üretkenlik uygulamaları ile bu sorunun önüne kolayca geçebiliriz.

en iyi üretkenlik uygulamaları

Üretkenlik uygulamaları, adından da anlaşılacağı üzere üretkenlik ve verimlilik seviyemizi artıran, hayatımızı olduğundan daha kolaylaştıran aplikasyonlardır. İhtiyaca göre çeşitli üretkenlik uygulamaları mevcuttur. Alışılmışlık takibi yapanlar, organize olmamızı sağlayanlar ya da odaklanmamızı sağlayanlar gibi üretkenlik uygulamalarının birçok türü mevcuttur.

Sizin için seçtiğimiz üretkenlik uygulamaları:

Todoist Adobe Photoshop Sketch Trello Forest Slack Evernote 1Password Dashlane Things Dropbox Google Keep RescueTime Grammarly Bear Paper CamScanner Focus-To-Do 24me Google Drive Productive

Todoist

todoist

Geliştiricisi: Doist Puanı: 4,6 yıldız Boyutu: 103 MB

Todoist, ihtiyaçları karşılayacak kadar işlevsel, ilk önce kullananlar için kafa karıştırmayacak dek minimalist bir devir yöneticisi uygulamasıdır. Kişisel işlerinizi, hedeflerinizi ve alışkanlıklarınızı takip edebilirsiniz. Haftanın sonunda, o hafta neleri tamamladığınızı sizin için listeliyor. Çoğu platformda kullanılması, çevrimiçi çalışması ve fazla pozitif fonksiyon sunması Todoist ’i öteki uygulamalardan ayırıyor.

Todoist: To-Do List, Tasks & RemindersİNDİR TodoistİNDİR

Adobe Photoshop Sketch

Adobe Photoshop Sketch

Geliştiricisi: Adobe Puanı: 4,7 yıldız Boyutu: 120 MB

Adobe Photoshop Sketch marifetli çizimlerinizi iPad, iPhone veya Android cihazlarınızda bir araya getiriyor. Kullanım doğru nerede olursanız olun, ilhamınızın geldiği lahza size yaratıcı ve büyüleyici çizimler yapabilme olanağı sunuyor. Kurşun kalemler, markörler ve özel fırçalar gibi araçlar doğru eskizlerinizi gerçeğe benzetmeniz derhal daha basit. Hem karışım modlarını kullanarak doğal renk değişimleri elde edebilirsiniz.

Adobe Photoshop SketchİNDİR Adobe Photoshop SketchİNDİR

Trello

Trello

Geliştiricisi: Trello Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 100 MB

Trello, takım çalışmasına yönelik çoklu meslek yürütme uygulamasıdır. Jurnal işlerinizi, programlarınızı organize ve peşine düşüp takip edebileceğiniz panolar ya da listeler oluşturabilir, bunları ekibinizle veya istediğiniz herhangi bir kişiyle paylaşıp iş birliği yapabilirsiniz. Yapılan çalışmaları, yapılacak çalışmaları, hedefleri tek bir ekranda görebilir ve organize edebilirsiniz. Hem uygulamayı hem mobil uygulamalar ile keza de web üzerinden kullanabilirsiniz.

TrelloİNDİR TrelloİNDİR

Forest

Forest

Geliştiricisi: Seekrtech Puanı: 4,6 yıldız Boyutu: 58 MB

Forest, odaklanma konusunda size takviye edebilecek en iyi uygulamalardan biri. Telefonda ne değin süre geçirdiğinizi ölçüyor ve size bunu bildiriyor. Bunu öteki uygulamalardan daha farklı bir şekilde yapıyor. Ormana bir tohum ekiyorsunuz, telefonunuzda ne dek az zaman harcarsanız bu tohum öyle büyüyor. Gerektiğinden pozitif telefonunuzu kullanırsanız ağacınız solarak ölüyor. Kimse bir ağacı soldurmak istemez, değil mi?

ForestİNDİR ForestİNDİR

Slack

Slack

Geliştiricisi: Slack Technologies Puanı: 4,3 yıldız Boyutu: 38 MB

Slack sayesinde meslek grubunuzla iletişimi kanalları üzerinden sağlayabilir, belgeler paylaşabilir, görüntülü arama yapabilirsiniz. Uygulamada tutulan konuşmalar bir uçtan bir uca zahmetsizce kimin, ne zaman, ne söylediğini bulabilirsiniz.

SlackİNDİR SlackİNDİR

Evernote

Evernote

Geliştiricisi: Evernote Puanı: 4,3 yıldız Boyutu: 127 MB

Evernote ile notlarınızı, belgelerinizi ve araştırmalarınızı dilediğiniz gibi düzenleyebilir, sonradan istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Uygulamamanın tüm cihazlarınızda senkronize olabilmesi baştan sona bilgilerinizi gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz. Dilekçe içerisinde verimliliği artıracak yapılacaklar listesi, hatırlatıcılar ve tarihler gibi birçok özellik bulunmakta.

EvernoteİNDİR EvernoteİNDİR

1Password

1Password

Geliştiricisi: AgileBits Puanı: 4,2 yıldız Boyutu: 15 MB

SÜREKLI OLARAK şifrenizi unutuyor veya karıştırıyorsanız bu tatbik tam size kadar. Ansızın artı web sitesinde oturum açmanızı ve şifrelerinizi yönetmenizi karşılayan bu tatbik baştan sona gözde sitelerinize güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz. 1Password bu esnada diğer cihazlarınız aralarında senkronize oluyor ve bilgilerinizi güvenli bir şekilde şifreliyor.

1PasswordİNDİR 1PasswordİNDİR

Dashlane

Dashlane

Geliştiricisi: Daslane Puanı: 4,7 yıldız Boyutu: 130 MB

Dashlane, şifrelerinizi ve antre bilgilerinizi saklamanızı sağlayan bir uygulamadır. Otomatik doldurma, enerjik şifre oluşturma gibi özellikleri doğruca şifre yönetimini kolaylaştırıyor. Dashlane ’i eşsiz kılan şey şifrelerinizi saklaması dıştan adresinizi, telefon numaralarınızı ve kredi kartlarınızın bilgilerini de burada güvenle saklıyor olmasıdır. Bu Nedenle çevrimiçi yaptığınız siparişlerde mali bilgileriniz de güvenle korunur.

DashlaneİNDİR DashlaneİNDİR

Things

Things

Geliştiricisi: Cultured Code Puanı: 4,8 yıldız Boyutu: 90 MB

Things, sadece Apple kullanıcıları için oluşturulmuş kişisel bir verimlilik yazılımıdır. Bu uygulamayla görevler ve etiketler ekleyebilir, projeler oluşturabilir ve bir haftanızı rahatlıkla planlayabilirsiniz.

ThingsİNDİR

Keep

Google Keep

Geliştiricisi: Google Puanı: 3,5 yıldız Boyutu: 80 MB

Google Keep kullanımı basit, bilgileri paylaşması kolay, peşine düşüp takip etmesi kolay bir başvuru. Notlarınızı kaydedebilir, düzenleyebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Hareket halinde olsanız bile sesli not alarak söylediklerinizi otomatik olarak yazıya dönüştürebilirsiniz.  Hızlı erişim için önemli notlarınızı en üste sabitleyebilirsiniz. Başvuru Google Drive ile birlikte çalışmak üzere tasarlandığı için aldığınız notları senkronize edebilir, herhangi bir platformandan zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

Google KeepİNDİR Google KeepİNDİR

RescueTime

RescueTime

Geliştiricisi: Rescuetime Puanı: 3,7 yıldız Boyutu: 20 MB

Telefonunuzun başında harcadığınız zamanı hangi web sitelerinde ya da uygulamalarda geçirdiğinizi tespit ediyor. RescueTime tamamen hangi web sitelerini ya da uygulamaları kullanmayı azaltmanız gerektiği konusunda fikir sahibi oluyorsunuz.

RescueTimeİNDİR RescueTimeİNDİR

Grammarly

Grammarly

Geliştiricisi: Grammarly Puanı: 4,1 yıldız Boyutu: 119 MB

İngilizce imlâ denetimi ve cümle ayarlama programı olan Grammarly, yazım, dilbilgisi ve imla kurallarını kontrol ederken gelişmiş sözlük dağarcığı baştan sona yazmış olduğunuz metinleri yalnızca düzeltmekle kalmıyor aynı zamanda gelişmesine de katkı maddesi sağlıyor.

GrammarlyİNDİR GrammarlyİNDİR

Bear

Bear

Geliştiricisi: Shiny Frog Puanı: 4,4 yıldız Boyutu: 58 MB

Pratik ve sade bir tasarıma sahip olan Bear, anekdot olmak ve yapılacaklar listesi düzenlemek için ideal bir anekdot tutma uygulaması. Sade olması bu değin sevilmesinin başlıca sebeplerinden. Uygulamanın yüklü olduğu cihazlar arasında otomatik senkronize özelliği de mevcut. Kullanıcılara tarafından uygulamanın tek eksiği Android cihazlarda olmaması.

BearİNDİR

Paper:

en iyi üretkenlik uygulamaları

Geliştiricisi: WeTransfer Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 70 MB

Paper, iPad için özel olarak tasarlanan basit bir çizim uygulaması. Uygulamanın arayüzünün sadeliği ve son derece basit kullanımı bir uçtan bir uca alkış topluyor. Fırça seçimi ve renk yelpazesi konusunda epeyce detaylı olan tatbik, bulut tabanlı yedekleme de yapıyor.

Paper by WeTransferİNDİR

CamScanner

Paper by WeTransfer

Geliştiricisi: INTSIG Puanı: 4,8 yıldız Boyutu: 150 MB

Bir doküman taratma uygulaması olan CamScanner baştan sona belgenizi taratmak için yazıcı bulmaya veya kırtasiyeye gitmenize gerek kalmıyor. Belgenin fotoğrafını çekip yükledikten sonra tarattığınız evrak en iyi görüş kalitesiyle kullanıma hazırlanmış ayla geliyor. CamScanner ’ın bu taratılan belgeleri depolama özelliği de bulunuyor.

CamScannerİNDİR CamScannerİNDİR

Focus To-Do

en iyi üretkenlik uygulamaları

Geliştiricisi: Shenzhen Tomato Software Puanı: 4,7 yıldız Boyutu: 68 MB

Pomodoro tekniği ile yapılacaklar listesini birleştiren kullanım Focus To-Do, işlerinizi daha verimli ve daha odaklı bir şekilde tamamlamanızı sağlıyor. Her 25 dakikada bir 5 dakikalık molalar verdiren bu tekniği baz bölge dilekçe, odağınız ve motivasyonunuz bozulmadan görevlerinizi yerine getirmemize asistan oluyor.

Focus To-DoİNDİR Focus To-DoİNDİR

 

24me

24me

Geliştiricisi: 24me Ltd Puanı: 4,6 yıldız Boyutu: 102 MB

24me, jurnal hayatta sıklıkla ajanda kullanan ve ajandasını yanından ayırmayanlar için geliştirilen bir dilekçe. Günü yakında olacak olan ödemelerinizi, aile ve arkadaşlarınızla alakalı özel günleri ve daha birçok önemli etkinlikleri hatırlatır, zeki uyarıları baştan sona o günkü rotanızın trafik yoğunluğu, bir sonraki günün hava durumu gibi size küçük bilgiler ve hatırlatmalar verir.

24meİNDİR 24meİNDİR

Productive

Productive

Geliştiricisi: Apalon Puanı: 4,4 yıldız Boyutu: 144 MB

Productive, belirlediğiniz bireysel hedeflerinizi takip etmenizi karşılayan bir uygulamadır. Basit arayüzüne sahip olmasının yanına, yeni hedeflere ulaşmanıza ve yeni alışkanlıklar edinmenize muavin olur. Alışkanlıklarınızı zeki hatırlatıcılar bir uçtan bir uca size hatırlatır ve günün her saati için neleri programladığınızla ilgili size bir özet verir.

ProductiveİNDİR ProductiveİNDİR

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli telekomünikasyon operatörü Etisalat, Ookla tarafından dünyanın en hızlı mobil operatörü ilan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir