Anasayfa / Genel / YouTuber Mr. Beast, 50 Bin Dolar Ödüllü En Uzun LEGO Kulesini Yapma Yarışması Düzenledi

YouTuber Mr. Beast, 50 Bin Dolar Ödüllü En Uzun LEGO Kulesini Yapma Yarışması Düzenledi

LEGO meraklıları, yaratıcılığın sınırlarını zorlayarak zaman zaman birbirinden renkli heybetli yapılarla karşımıza çıkabiliyor. Mr. Beast de bunlardan biri ve meşhur YouTuber farklı alanlara yönlendirilmiş yarışmalar düzenleyerek verdiği etkileyici para ödülleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

YouTuber, son videosunda arkadaşlarına 50.000 dolar (takriben 339 bin TL) kazanma şansı sunarak, onlardan 12 saat içinde en uzun LEGO kulesini yapmalarını istedi. Arkadaşları Chris ve Chandler, bu zorlu mücadeleyi kabul ederek büyük boyutlu LEGO blokları kullanarak kuleleri gerçekleştirmek için işe koyuldu. İkili, devasa kuleler yapabilmek için takım arkadaşlarından da takviye elde etmek zorunda kaldı.

İki ekip, dünyanın en uzun LEGO kulesini olabilmek için yarıştı

lego kuleleri

Dörder kişiden oluşan iki takım, en uzun kuleyi yerine getirmek için bir takım özel ekipmanlar kullandı ve yapıları epeyce hızlı bir şekilde kurmayı başardı. Takımlar, uzun kuleler oluşturabilmek için vinçlerden de yardım aldı ve yapıları devrilmelere karşı sağlamlaştırmak için çimento uygulamak zorunda kaldı. Mr. Beast, her takımdan bir üyenin karşı taraf kuleye bir bowling topu atmasına ve birbirlerini geri düşürmeye çalışmasına müsade verdi..

Chris’in ekibine ait olan kule, 8.95 metre yüksekliğe ulaşmasına rağmen Chandler’ın ekibi tarafından yapılan kule, rüzgardan devrilmeden önce 8.98 metreye ulaşarak ufak bir farkla para ödülünün Chandler’a gitmesini sağladı.

En uzun LEGO kulesi yarışmasından görüntüler:

Hakkında admin

Check Also

'Dışkı Nakli' Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

‘Dışkı Nakli’ Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

Farklı üniversitelerde çalışmalarını sürdüren bir grup bilim insanı, yaşlanmayla ilgili oldukça ilginç bir çalışma yaptılar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir