Anasayfa / Genel / YouTube, TikTok Benzeri 15 Saniyelik Video Özelliği Test Etmeye Başladı

YouTube, TikTok Benzeri 15 Saniyelik Video Özelliği Test Etmeye Başladı

Dünyanın en büyük video yayınlama platformu olan YouTube, TikTok sanki bir nitelik üzerinde çalıştığını duyurdu. YouTube, testlerine başladığı yeni özellikle ilgili yaptığı açıklamada, mobil kullanıcıların bu özelliği kullanarak 15 saniyeye dek videolar kaydedip, yayınlayabileceklerini duyurdu. Özellik, kullanıcıların karşısına ‘Yeni video oluştur’ menüsünde bir seçenek olarak çıkacak.

YouTube ’un yeni özelliği, tıpatıp TikTok ’ta olduğu gibi, kullanıcılar ekrandaki kayıt düğmesine bastığında kayda başlıyor. Tescil başladıktan sonradan kullanıcı, isterse ekrana bir kere dokunarak kaydı durdurup her yerde başlatabiliyor. YouTube, ayrı olarak çekilen klipleri otomatik olarak birleştiriyor.

15 saniyelik videolar niteliğinde filtre ve efekt olup olmayacağı bilinmiyor

Youtube TikTok

Youtube, TikTok sözde yeni özelliği hakkında ayrıntılı bir açıklama yapılmadı. bu nedenle yeni özelliğin video hızını değişiklik, filtreler, efektler ve videolara müzik ekleme gibi özellikler getirip getirmeyeceği demin belirli değil.

YouTube, bambaşka bir platformdaki özelliği ilk önce kendi platformuna eklemiyor. YouTube, 2017 yılında Instagram ’ın Hikayeler özelliğinin bir benzerini de kendi bünyesine eklemişti. bununla beraber 15 saniyelik videolar özelliğinin Hikayeler’e kıyasla YouTube’a daha fazla uyacak bir nitelik olduğu söylenebilir.

Youtube TikTok

YouTube, yeni özelliği şimdilik ufak bir içerik oluşturucu grubuyla deneme ettiklerini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada iOS ve Android için yapılan denemenin kısa videolar için yapılan birkaç testten biri olduğu bildirildi. 

YouTube ’un TikTok ’u tedirgin edecek son çalışması, tam da TikTok ’un reklam verenler için yeni bir araç duyurduğu sırada geldi. TikTok bugün, uygulamada meslek yapmak isteyenler marka ve şirketler için yeni platformu TikTok For Business ’ı duyurdu. Bu yeni site, TikTok ’ta reklam devretmek isteyenlerin şirketin reklam tekliflerini görebileceği ve kampanyalar oluşturabileceği bir platform olarak duyuruldu. 

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir