Anasayfa / Genel / YouTube Reklamlarını, URL ’ye Yazılan Tek Bir Nokta ile Devre Dışı Bırakan Hata

YouTube Reklamlarını, URL ’ye Yazılan Tek Bir Nokta ile Devre Dışı Bırakan Hata

Google, geçtiğimiz yıl YouTube ’da Premium hizmeti başlattı. Bu hizmet, kayıtlı bir ücret karşılığında video izlerken reklam çıkmamasını sağlıyor. Muhakkak video izlerken reklam çıkmasını engellemenin başka yolları da var. Bu yollar ise Adblock gibi eklentiler oluyor. 

Reddit üzerinde ortaya çıkan yeni bir hata ise YouTube reklamlarını herhangi bir eklenti kullanmadan, videonun “URL” kısmına ekleyeceğiniz tek bir “.” ile kaldırmanızı sağlıyor. Bu hatanın şu anda web sürümünde işe yaradığını söylememiz gerekiyor. Akıllı telefon kullanıcıları ise web tarayıcılarını kullanarak YouTube ’a reklamsız erişebilirler.

YouTube reklamlarını eklenti kurmadan nasıl engellerim?

Bir Reddit kullanıcısı kadar ortaya atılan bilgiye göre YouTube videosundaki reklamlardan kurtulmak için videonun URL ’sine minik bir dokunuş yapmamız gerekiyor. Yapacağımız şey ise “www.youtube.com/(video URL ’si)” yerine “www.youtube.com./(video URL ’si)” yazmanız. Yani YouTube ’un URL kısmında yer alan “.com/” yerine “.com./” yazıyorsunuz. 

Başka sitelerde de çalışıyor?

Bu hata sadece YouTube ’a özel de yok doğrusu. New York Times gibi sayfaların ödeme duvarları da bu şekilde bir URL kullanımıyla zahmetsizce aşılabiliyor.

Kuşkusuz bu noktada bildirmek gereken bir şey var. Bu kusur iyice illegal bir durum değil, olayın özünde YouTube ’un kendi açığı bulunuyor. Azıcık üzücü olabilecek şart ise hatanın bundan böyle ortaya çıkmasından nedeniyle YouTube ’un bu hatayı olasılıkla çok yakında çözecek olması. gerçi hazır kullanabiliyorken YouTube ’un bu açığından sizler de yararlanabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir