Anasayfa / Genel / YouTube Music’e İşlevselliği Artıracak Ortak Çalma Listesi Oluşturma Özelliği Geliyor

YouTube Music’e İşlevselliği Artıracak Ortak Çalma Listesi Oluşturma Özelliği Geliyor

9to5Google kadar keşfedilen yeni bir nitelik, YouTube Music’in başvuru içi işlevselliğini artıracak gibi görünüyor. Bir süredir Spotify kullanıcıları kadar deneyimlenebilen bir özellik olan iki taraflı çalma listesi özelliği, anlaşılan ilerleyen dönemlerde YouTube Music’te de yer alacak. Yeni nitelik, şu lahza için çalışmıyor olsa da uygulamanın kodlarında yer alıyor olması, özelliğin yakın olduğunun habercisi.​

YouTube Music’in şu lahza için kullanılamayan yeni özelliği, bir çalma listesinin birkaç kullanıcı kadar iki taraflı olarak oluşturulmasını sağlayacak. Kullanıcılar bu sayede, sevdikleriyle birlikte oluşturdukları çalma listelerine etiket ekleme ve diğer ince ayarları yapabilme gibi imkanlara sahip olacaklar. Geliştirici takım, dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformunun sevilen bir özelliğini “kopyalayarak“, YouTube Music’i daha fonksiyonel bir ayla getirmeye çalışıyor gibi görünüyor.

YouTube Music’in yeni özelliği böyle görünecek

YouTube Music

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz üzere bir kullanıcı, söz konusu özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte çalma listesi oluştururken yeni bir birim görecekler. “Collabrate” veya “müşterek alıştırma” olarak göreceğimiz bu bölüm, çalma listesini yönetebilecek kullanıcıların eklenmesini sağlayacak. Keza kullanıcılar, yine bu bölümde çalma listelerine isimler verebilecek, talimatlar yazabilecek veya çalma listesinin gizliliğini yönetebilecekler.

9to5Google ekibinin keşfettiği yeni nitelik, ekran görüntülerinde kullanıma hazır gibi görünüyor. Ancak Collabrate butonuna tıklayan takım, uygulamanın hiçbir tepki vermediğini fark etmiş. Yani bu nitelik şu an için kullanılabilir durumda değil.

YouTube Music’in mevcut çalma listesi oluşturma sayfası böyle görünüyor

YouTube Music

YouTube Music için hazırlanan yeni özelliğin Spotify’daki karşılıklı çalma listesi oluşturma özelliğinden ne gibi farkları olduğu bilinmiyor. Ama Google mühendisleri, iki taraflı çalışma ürünleri ortaya sıralama konusunda kuşkusuz çok iyi bir noktadalar. Eğer YouTube Music’in yeni özelliği doğrusu de Spotify’dan iyi olursa, kullanıcıların YouTube Music’i tercih etmeleri için etkin bir niçin ortaya çıkabilir.

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir