Anasayfa / Genel / YouTube Music, Google Play Müzik Transfer Aracını Yaygınlaştırıyor

YouTube Music, Google Play Müzik Transfer Aracını Yaygınlaştırıyor

Google, uzun süredir kullanımda olan müzik servisi Google Play Müzik‘i bu yıl sonunda iyice kapatıyor ve Google Play Müzik kullanıcıları YouTube Music‘e aktarma ediliyor. Google’ın uzun süredir Play Müzik kullanan kullanıcılara refah sağlayacağı bir yöntemi de bulunuyor.

Geçtiğimiz ay duyurulan, kullanıcıların Google Play Müzik’te bulunan müziklerini ve çalma listelerini direkt olarak YouTube Music’e aktarabileceği transfer aracı, artık daha geniş kullanıcı kitlesine sunulmaya başlandı fakat teoride sorunsuz bir geçiş sağlayacağı düşünülen bu işlemde Google Play Müzik’te bulunan şarkıların YouTube ile ne kadar uyumlu olabileceği konusu da merak edilen teferruat aralarında yer alıyor.

YouTube Music aslında Spotify’ın yerini alabilecek mi?

Dünyanın farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerinde yer alan Google Play Müzik kullanıcıları hâlihazırda YouTube Music transferlerini yapmaya başladı ve deneyimlerini Reddit üzerinden paylaştılar. Paylaşılan bilgilere tarafından operasyon, tüm müzikleri, albümleri ve çalma listelerini kapsıyor ve 20 dakikanın birazcık üzerinde bir sürede transfer yapılabiliyor. Ülkemizdeyse koşul biraz öbür gibi görünüyor çünkü transfer aracı için oluşturulan internet sayfasında “Yakında” ifadesi yer alıyor.

Geçtiğimiz sene içerisinde YouTube Music, hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi oluşturmayı başardı. Acilen Google Play Müzik transferiyle kullanıcı kitlesini artıracak olan YouTube Music, bu yılı da güncellemeler ve iyileştirmeler bakımından boş geçirmedi. Ilk Önce uygulamaya yeni müzik keşfetme sekmeleri ekleyen YouTube, ardından şarkı sözü desteği ve yeni müzik çalma arayüzüyle kullanıcılarına oldukça yenilik ve özellik sağlamış oldu. Keza YouTube, yeni müzik çalma arayüzüyle sorunsuz bir şekilde ekranda şarkı sözlerini görüntülemenizi ve müzik ile klip arasındaki geçişleri de tek ekranda yapmanızı sağlıyor.

YouTube Music, Google Play Müzik’te bulunmayan şarkı sözleri ve geliştirilmiş müzik çalma arayüzüyle Google Play Müzik kullanıcılarının büyük çoğunluğunu elinde tutmayı amaçlıyor. Tabii oysa bu aşamada Spotify ve Apple Music, daha büyük kullanıcı kitlesine ve daha iyi özelliklere sahip olarak karşımıza çıkıyor ama YouTube Music, sunduğu özellikler ve performansla dikkat çekici bir alternatif olmaya devam ediyor. 

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir