Anasayfa / Genel / YouTube ’a Uzun Videoları İzlemeyi Fazlasıyla Kolaylaştıran Bölümler Özelliği Geldi

YouTube ’a Uzun Videoları İzlemeyi Fazlasıyla Kolaylaştıran Bölümler Özelliği Geldi

Daha önce YouTube ’da değişik amaçlarla uzun bir video izlediyseniz, içerik oluşturucunun videonun kayıtlı noktalarına zaman damgaları eklediğini görmüşsünüzdür. Bu noktalar, uzun olan bir videoda, size hitap eden bölüme çarçabuk geçmenizi sağlıyor. Mesela bir videonun giriş kısmını hızlıca geçip konuyu bakmak isteyebilirsiniz. Bu tarz noktalarda vakit damgaları yaşam kurtarabilir. 

Bu şüphesiz en etkili usul yok, fakat bir takım alanlarda hayat kurtarabiliyordu. Neyse ancak YouTube, kullanıcıların bu konudaki isteklerini göz önünde bulundurmuş görünüyor. YouTube yaptığı son açıklamayla, bundan böyle video bölümlerine izin verecek. Bir süredir test aşamasında olan bu özellik, olumlu geri bildirimler bir uçtan bir uca daimi olacak. 

Nasıl çalışıyor?

YouTube ’a gelen yeni video bölümleri özelliği, video oynatıcının uygun bulunuyor. Kullanıcıların ilk elden istedikleri noktaya atlamaları için zaman damgaları gösteren nitelik, şu sıralar fazla fazla videoda yer almıyor, ama önümüzdeki günlerde içerik oluşturucuların bu özelliği daha pozitif kullanacağı düşünülüyor. 

YouTube ’un sunduğu bu nitelik, şu lahza için adamakıllı isteğe alt olarak geliyor. Yani içerik oluşturucular isterlerse bu özelliği kullanmayabiliyorlar. yine de bölümlere sahip olan videolarda son derece başarılı işler yapabileceğini öngörebiliriz. Mesela bizim yaptığımız bir dayanıklılık testi videosunda; çizilme testi, düşme testi, aydınlatma testi, Webtekno usulü gibi parçalara yer verebiliriz. Bu Vesile Ile videoda aşmak istediğiniz yerleri çabucak geçip, başlıca merak ettiğiniz bölüme ulaşabilirsiniz. Muhakkak, gerçi siz bizim videolarımızı sonuna kadar izleyin. çoğunlukla son derece eğlenceli geçiyor. 🙂

Hakkında admin

Check Also

"Deli mi Ne?" Şimdi de Dolandırıcılık İddialarıyla Gündemde

“Deli mi Ne?” Şimdi de Dolandırıcılık İddialarıyla Gündemde

Daha önce İstanbul’da düzenlenen Liverpool-Chelsea Süper Kupa maçında sahaya atlayarak tepki toplayan ve hakkında 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir