Anasayfa / Genel / Yerli Mobil Oyun Şirketi, Bir Diğer Yerli Girişimden 440 Bin Dolar Yatırım Aldı

Yerli Mobil Oyun Şirketi, Bir Diğer Yerli Girişimden 440 Bin Dolar Yatırım Aldı

Son zamanlarda ülkemizde özellikle mobil oyun sektörü fazlasıyla hareketli. Peak Games ’in 1,8 milyar dolara Zynga kadar satın alınmasıyla şirket, ülkemizin en başarılı girişimlerinden biri olmuştu. Bugünse ülkemiz içinde gerçekleşen büyük bir yatırımın haberini aldık.

Mobil oyun alanında reformcu fikirlerle karşımıza çıkmayı hedefleyen Veloxia isimli yerli girişim, küresel anlamda 100 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşan MobileX ’ten 440 bin dolar yatırım aldığını duyurdu. Veloxia, geçtiğimiz haftalarda App Store ve  Google Play Store ’da ‘Space Colony: Idle ’ isimli oyununu yayınlamıştı.

Veloxia, 440 bin dolarlık yatırım aldı:

veloxia

Tugay Alyıldız, Mehveş Altay ve Melih Gündoğdu tarafından Haziran 2019 ’da kurulan teşebbüs, geçtiğimiz hafta yayınladığı oyunla üstteki sıralara yerleşmeyi başarmıştı. Space Colony: Idle, App Store ’da Amerika Birleşmiş Devletleri ve İngiltere ’nin dıştan birçok ülkede ilk 50 ’ye girmişti.

Veloxia tarafından geliştirilen Space Colony: Idle, ülkemizde en popüler birincil 10 oyun aralarında yer almıştı. Oyun, App Store Türkiye tarafından da lanse edilmişti. bununla birlikte App Store editörleri, Veloxia kadar geliştirilen oyun hakkında epeyce olumlu yorumlarda bulunmuştu.

veloxia

Girişime 440 bin dolarlık yatırım yapan MobileX, günümüzde epeyce popüler olan iki uygulamaya imzasını atmıştı. Teşebbüs, Instagram hesabınızın analizini yapan ve diğer çoğu bilgiyi size sunan Reports+ uygulamasıyla ve Aura isimli tanışma uygulamasıyla karşımıza çıkmıştı.

MobileX göre yapılan yatırım, girişimin bugüne kadar piyasaya çıkardığı diğer küresel projelerden kazandığı sermayeyle kurulan tehlike sermaye şirketi xVentures ’ın ikinci büyük yatırımı olma özelliğini de taşıyor. Bu cins yatırımların artmasıyla birlikte ülkemizde mobil oyun sektörünün olduğundan daha da büyük bir hâle geleceği düşünülüyor.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir