Anasayfa / Genel / Yeni Tür AirPods, Yürek Atış Hızı Ölçme Gibi Özelliklere Sahip Olabilir

Yeni Tür AirPods, Yürek Atış Hızı Ölçme Gibi Özelliklere Sahip Olabilir

En Ince Ayrıntısına Kadar kablosuz kulaklıklar, günümüzde epeyce popüler bir hâle gelmiş durumda. AirPods atılımıyla bu sektörde öncü isimlerden biri hâline gelen Apple, bu sene AirPods serisine geleneksel tarzda yeni bir model eklemeyecek. Bu, birincil ilk kez teknoloji tutkunlarını bir miktar hayal kırıklığına uğratmış olsa da şirketin önümüzdeki sene için büyük bir icat üstünde çalışması moralleri yerine getirdi. Çoğu kişi çoktan yeni AirPods modelini beklemeye başlamış durumda. 

2020’de yeni AirPods modeli beklenmiyor oysa Apple’ın üstünde çalıştığı kafa üstü kulaklık olan AirPods Studio’nun üretiminin tamamlandığı biliniyor. Daha önce de görselleri ortaya çıkan bu cihazın önümüzdeki birkaç ay içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor. Cihazın bayağı AirPods serisinin tersine kafa üstü olması, bu yeni kulaklığı daha farklı kılıyor. Geçtiğimiz sene AirPods Pro, aktif gürültü önleme özelliğiyle çoğu kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Seriye gelen “Hey Siri” desteği de kullanıcılar arasında büyük ses getirmişti fakat Apple serinin yeni cihazında daha farklı bir işe imza atmak istiyor. 

Apple, kulaklıklara yeni bir solgun getirebilir:

AirPods

Ortaya çıkanlara tarafından Apple, Tayvanlı şirket ASE Technology kadar üretilecek Etraf Işık Sensörleri’ni (ALS) AirPods’a entegre etmeye hazırlanıyor. ASE Technology tarafından üretilen bu sensörler, yeni AirPods’ların; kalbin atış hızını, adım sayısını, afiyet koşullarını izlemesini, kafa hareketlerini algılamasını ve hatta çeviri yapmasını sağlayacak.

Apple’ın bu çalışmalarını göz önüne alırsak derhal şirketin sağlık faktörüne üst düzeyde önem verdiğini anlayabiliriz. Apple, bu harikulade özellikleri oldukça ufak olan kulak içi kulaklıkların içerisine entegre ederek teknolojiye yeni bir benzi atmış kazandırmayı istiyor. Demin besbelli kesinleşmiş bir şey olmasa da çoğu birey bu özellikleri merakla beklemeye başlamış durumda. Yeni bilgiler ortaya çıktığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin’de bugüne kadar 109 kişinin tutuklandığı PlusToken soruşturması geçtiğimiz gün Çinli yetkililerin büyük bir kararına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir