Anasayfa / Genel / Yeni ‘Retro’ FPS Oyunu Prodeus’un Fragmanı Yayınlandı

Yeni ‘Retro’ FPS Oyunu Prodeus’un Fragmanı Yayınlandı

Dün düzenlenen PC Gaming Show‘un 2020 ayağında birçok yeni oyunla beraber, 90’lı yılların retro oyun atmosferine ve görsel detaylarına sahip yeni FPS oyunu Prodeus tanıtıldı. Bounding Box Software kadar geliştirilen ve Humble Games kadar dağıtılan Prodeus, hepimizin ilk FPS oyunlarından tanıdık olduğumuz bir oynanışa ve pikselli yapıya sahip olacak.

İlk olarak 2019 yılının Nisan ayında Kickstarter destek kampanyasıyla geliştirilmeye başlanan Prodeus, bağımsız bir Indie oyun olarak karşımıza çıkıyor. Geçen yıl geliştirilmeye başlayan oyunun, bu sene içerisinde erken erişime çıkması bekleniyor. Bilhassa günümüz PC dünyasında şu aralar nostaljinin trend olması sonucunda, Quake ve Doom gibi FPS türünün atası olan oyunların atmosferi ve yapısı, birçok yeni oyunda bitmiş canlandırılmaya çalışılıyor. Bu bağlamda Prodeus’da bu iki oyunu bünyesinde başaralı bir şekilde birleştirebilen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Prodeus’un tanıtım fragmanı:

Ama Prodeus adamakıllı Doom ve Quake gibi oyunlardan esinlenmekle kalmıyor. Doom’un oynanışını ve görüntüsünü alan Prodeus bu özellikleri üç boyutlu modelleme ile birleştiriyor. Bu sayede oyun her ne dek nostaljik bir hava yaratsa da üç boyutlu modelleme ve oynanıştaki yenilikler ve iyileştirmelerle birlikte aynı zamanda da ‘yeni’ görünmeyi başarabiliyor. 

bununla birlikte Prodeus, içerisinde bulundurduğu ‘yaratım aracı‘ ile birlikte FPS türüne bambaşka bir tema ekliyor. Oyunda bulunacak bu yaratım aracıyla oyuncular, haritalar içerisinde şartların değişmesi yapabilecek, yeni bölümler tasarlayabilecek ve tasarladıkları bu bölümleri oyunun topluluğu ile paylaşabilecekler. Prodeus’un bilhassa bu retro FPS oyunlarının her tarafta trend olduğu zamanda çıkış yapacak olmasıyla ve ayrı türleri tek bir oyunda başarıyla birleştirebilmesiyle piyasada belirtilmiş bir başarı sağlayabilecek bir Indie oyun olarak görülüyor. 

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir