Anasayfa / Genel / Yeni Nesil Nissan Qashqai Test Sürüşünde Ortaya Çıktı

Yeni Nesil Nissan Qashqai Test Sürüşünde Ortaya Çıktı

Türkiye ’de ve Avrupa’da epeyce sevilen bir SUV modeli olan Nissan Qashqai‘nin mevcut ikinci nesli, geçtiğimiz yıllarda tasarım değişiklikleri geçirmiş olsa da 2014’ten beri piyasada. Modelin bir süredir beklenen üçüncü neslindense fotoğraflar ortaya çıktı.

Nissan Qashqai’nin üçünü tür modelinin geliştirme sürecinin başladığı biliniyordu. Fotoğraflar, casus fotoğrafçılar kadar çekildiği için oldukça uzakta çekilmiş ve netlikten uzaktan. diğer taraftan üzerine test sürüşü yapan aracın fazla kamuflajlı olması eklenince, görüntülerden yeni modelin detaylarını bakmak muhtemel olmuyor. Sadece yeni Qashqai‘nin arkadaki kısmının mevcut nesle tarafından azıcık daha sportif göründüğünü söylemek muhtemel olabilir.

İşte ortaya çıkan fotoğraflar:

qashqai

Söylentilere kadar aracın tasarımının büyük ölçüde değişeceği, altyapısınınsa benzer kalacağı biliniyor oysa bu bilgi yine de bir rivayet. Dev otomobil firmasından yeni modelle ilgili resmi bir açıklama henüz gelmiş yok. gerçi yeni Nissan Qashqai‘nin nasıl görüneceğiyle alakalı hafıza edinmek için yeni cins Nissan Juke‘a da incelemek mantıklı olabilir. Yeni Nissan Juke, firmanın IMQ adlı konsept otomobilinden ilham aldı. Nissan IMQ, firmanın gelecek SUV modellerine ışık tutan bir konsept olarak görülüyor.

Yeni cins Qashqai ile ilgili resmi bilgiler arasında aracın dizel motor seçeneğinin bulunmayacağı yer alıyor. Nissan, bunun yerine iki adet yeni hibrit motor seçeneği sunacağını belirtiyor. Bunlardan birinin firmanın ePower adlı hibrit sistemi, diğerinin de şarjlı hibrit sistem olacağı düşünülüyor. Qashqai’nin yeni benzinli motorlarında hafif hibrit denilen sistemin yer alması da bekleniyor.

qashqai

Nissan, yeni şirket politikası doğrultusunda önümüzdeki 18 ay içinde 12 yeni otomobil tanıtmak için hazırlıklara devam ediyor. Araba üreticisi, tanıtacağı yeni 12 otomobil için YouTube kanalında bir video yayınlamıştı ve otomobil modellerini A ’dan Z ’ye sıralamıştı. Q harfine buradan bakabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

'Dışkı Nakli' Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

‘Dışkı Nakli’ Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

Farklı üniversitelerde çalışmalarını sürdüren bir grup bilim insanı, yaşlanmayla ilgili oldukça ilginç bir çalışma yaptılar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir