Anasayfa / Genel / Yeni Kredi Paketiyle Satın Alınabilecek Yerli Üretim Otomobil Markaları Hangileri?

Yeni Kredi Paketiyle Satın Alınabilecek Yerli Üretim Otomobil Markaları Hangileri?

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, kamu bankalarının yeni kredi paketinden bahsetmiştik. Bu paketler, vatandaşların ev ya da otomobil elde etmek için kullandıkları kredileri, özel bankalara oranla çok daha cazip bir şekilde sunuyor, hem 6 ay ödeme durdurma imkanı sunuyor. Hal böyle olunca da yeni bir otomobil hayali kuran vatandaşlar, kamu bankalarının yeni kredi paketlerinin hangi araçlar için geçerli olduğunu merak etmeye başladılar.

Kamu bankaları kadar yapılan açıklamalarda söz konusu kredi paketinin yalnızca yerli üretim araçları kapsadığı belirtildi. Yani vatandaşlar, bu paketten muamele etmek istedikleri takdirde herhangi bir sıfır araç satın alamıyorlar. Aracın yerli üretim olması, bu kredi paketinden faydalanmanın ilk şartı. Peki hangi araçlar yerli üretim? Dilerseniz hemencecik, son 24 saattir merak edilen bu sorunun cevabına yakından bakalım.

Fiat Egea

Millet bankalarının yeni kredi paketi, vatandaşlara 0.49 ile 0.69 oranında değişen faiz oranlarıyla kredi imkanı sağlıyor. Koronavirüs sonrası normalleşme dönemi için başlatılan bu oran, gerçekte fazlasıyla mantıklı . Üstelik 6 ay ödeme yapmama imkanı da vatandaşlara farklı bir menfaat sunuyor. Fakat ulus bankalarının bu paketinden yararlanmak için aşağıdaki araba markalarından bir tanesinin tercih edilmesi gerekiyor;

Türkiye’de üretim yapan otomobil üreticileri

Binek otomobiller için

Fiat  Honda Hyundai Renault Mais Toyota

Ticari araçlar için 

Fiat  Ford Isuzu Karsan Temsa Otokar BMC Mercedes GAZ

Toyota Corolla HB

Geçtiğimiz dönemlerde de buna aynı kredi paketleri belirli ve yine bu paketler kapsamında yalnızca yerli üretim otomobillerin paket kapsamında dahil edildiği açıklanmıştı. Yukarıda listelediğimiz araba üreticileri, önceki kampanyalara dahil olan şirketlerin birebir aynısı.

Koronavirüs sonrası normalleşme sürecinde karşımıza çıkan bu kredi paketi ile ilgili uyarı edilmesi gereken bir nokta daha var. Şu başlıca değin resm bir yorumlama yapılmamış olsa da söz konusu kredi paketlerinin yalnızca Türkiye’de üretimi yapılan modelleri kapsayacağı söyleniyor. Dolayısı ile yukarıdaki listede yer alan şirketlerden birinin yurt açık havada üretilen bir modeli kredi paketi dışarıya kalabilir.

Hakkında admin

Check Also

Huami, Yeni Akıllı Saatleri Amazfit GTS 2 mini ve Amazfit POP Pro'yu Duyurdu

Huami, Yeni Akıllı Saatleri Amazfit GTS 2 mini ve Amazfit POP Pro’yu Duyurdu

Xiaomi’nin giyilebilir teknoloji ürünleri geliştiren alt markası Huami, Amazfit GTS 2’nin nispeten daha “küçük” versiyonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir