Anasayfa / Genel / Yeni Kimlik Kartı ile PTT ATM ’lerinden Para Çekilebilecek

Yeni Kimlik Kartı ile PTT ATM ’lerinden Para Çekilebilecek

Türkiye ’de birkaç yıldır kullanılmaya başlanan yeni kimlik kartlarının birçok özelliği bulunuyor ve bu kartların yeni özelliklerinden biri daha PTT göre vatandaşların kullanımına sunuldu. Yeni kimlik kartına sahip olan vatandaşlar, kartlarıyla PTT ATM ’lerinden para çekebilecekler

PTT A.Ş. ’den bugün yapılan açıklamada Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Idareli İstikrar Kalkanı Paketi Takviye Programı çerçevesinde verilen sosyal destek ve doğum yardımıyla beraber İŞKUR ödemeleri alacak vatandaşların yeni kimlik kartlarıyla PTT ATM ’lerinden ödeme alabilecekleri açıklandı. 

yeni kimlik kartı PTT ATM

Çipli kimlik kartlarının ATM ’lerde ilk defa kullanılabileceği PTT ’nin uygulamasından kullanmak isteyenler, kimlik kartlarını nüfus müdürlüklerinden aldıkları sırada verilen şifreleri kullanabilecekler. İŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımlarının ödeme tarihleri, yargı sahiplerinin telefonlarına gelecek SMS ile bildirilecek. Nüfus müdürlüğü tarafından verilen yeni kimlik kartı şifresini bilmeyen veya hatırlamayan vatandaşlar, işlemlerini eskiden olduğu gibi PTT şubelerinde yer alan gişelerden yapabilecekler.

yeni kimlik kartı PTT ATM

Yeni kimlik kartlarıyla PTT ATM ’lerinden para çekilmesi işleminin başladığının duyurulduğu açıklamada PTT, koronavirüs salgını sırasında sosyal uzaklık önlemlerinin devam edeceğini, PTT ATM ’lerinin de ahenkli olarak dezenfekte edilmeye devam edileceğini de duyurdu.

Hakkında admin

Check Also

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken oldukça tehlikeli bir kaza geçiren ve deyim yerindeyse ölümden dönen Enes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir