Anasayfa / Genel / Yeni iPhone 12’lerin Maket Modelleri Ortaya Çıktı

Yeni iPhone 12’lerin Maket Modelleri Ortaya Çıktı

Bu yıl çıkması beklenen yeni iPhone 12 serisinin maket modelleri internet ortamında ortaya çıktı. Twitter’da Sonny Dickson göre yayınlanan iPhone 12 üçlüsünün maket modellerine bakılırsa, öbür boylardaki üç modelin düz kenarlara ve arkada üçlü kamera dizilimine sahip olduğu görülüyor. Maket modellerin, bu sonbaharda yayınlanması beklenen çabuk ile bütün tamına ahenkli olmayacağı da hatırda tutulmalı.

Ayrı boylardaki maket modellerin ekran ölçülerinin sırasıyla 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç olduğu belirtiliyor. Düz kenarlar ve üçlü kamera dizilimi de daha önce ortaya çıkan iPhone 12 modellemeleriyle düzenli görünüyor. Daha önce ortaya atılan bir söylentiye göre, yeni çıkacak modellerin esas gövdesi, iPhone 4‘te görülen tasarım unsurlarını tekrar canlandıracak, düz kenarlar ve arkada ve önde sırça kapaklar olacaktı.

Kamera sayıları değişebilir

iPhone 12 maketleri

Dickson, maket modellerin ‘yüzde 100 olarak alınmaması gerektiğini’ söylerken, bir takım söylentilere göre arkaya LiDAR sensörü eklenecek, bazılarına göreyse bu sensör yalnızca Pro Max modelinde yer alacak. Bunun yanı sıra, Apple’ın üçlü kamera dizilimini Pro varyantlarda kullanacağı, diğer modellerdeyse ikili arka kamera diziliminin olacağı da iddialar arasında. Bu durumda, Dickson’ın yayınladığı görseldeki en ufak iPhone’da üçlü kamera diziliminin bulunmaması gerekiyor.

Dickson’ın bu görselleri nasıl elde ettiği veya görsellerin ne değin doğru olduğu bilinmiyor. Birçok aksesuar üreticisi az önce yayınlanmamış Apple ürünleri için model maket versiyonları üretiyor. Böylece bahis edilen CAD sızıntılarının ve söylentilerinden istifade ediyorlar, gelecekte yayınlanacak ürünlerin yapımına yardımcı olarak kendi yayınladıklarına yakın ürünler ortaya çıkmasını sağlıyorlar.

iPhone 12

Dickson’ın maketlerinden önce, 14 Haziran’da da kalıpların görselleri ortaya çıkmıştı. Bu örneklerde modellerin işlenmiş metal temsilleri görülüyordu. 3B yazıcıdan alınmış varyantlarsa 1 Haziran’da yaratılmıştı.

Hakkında admin

Check Also

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken oldukça tehlikeli bir kaza geçiren ve deyim yerindeyse ölümden dönen Enes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir