Anasayfa / Genel / Yeni FPS Korku Oyunu Nemesis: Distress, PC İçin Duyuruldu

Yeni FPS Korku Oyunu Nemesis: Distress, PC İçin Duyuruldu

Ovid Works ve Awaken Realms Digital isimli iki video oyun firması, Nemesis isimli kutu oyununu bilgisayara adapte ettikleri yeni bir birinci kişi nişancı oyunu Nemesis:Distress‘i duyurdu. İlk olarak 2018 yılında piyasa sürülen Nemesis kutu oyunu, bu oyunları sevenlerden epeyce olumlu yorumlar almış ve kısa sürede büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı. Tekrar Awaken Realms kadar piyasa sürülen Nemesis, korku ögelerine sahip bir bilim kurgu oyunu olarak listeleniyordu.

Nemesis kutu oyunun yakaladığı başarının arkasından oyunu PC‘ye getirmeyi planlayan Awaken Realms Digital, Ovid Works ile meslek birliğine gitgide artarak Nemesis:Distress’i geliştirmeye başladı. Steam üzerinden satışa çıkacak olan Nemesis: Distress, çok oyunculu olmasının yanı sıra oynadığınız ekibe ‘ihanet’ edecek olan rahat bir karaktere de sahip olacak. Nemesis: Distress’in fragmanı, bugün IGN göre YouTube üzerinden yayınlandı.

Nemesis: Distress’in yayınlanan fragmanı:

Oyunun Steam sayfasında bulunan bilgilere göre oyuncular, ekipleriyle ortalama 40 dakikalık bölümlerde, verilen görevleri hayatta kalarak tamamlamaya çalışacak. Steam sayfasında oyunun teknik özellikleri ve hikâyesiyle ilgili yapılan diğer açıklamalarsa şu şekilde:

“Uzun süredir uyuduğunuz uykudan uyandığınız anda çalan tiz alarm sesiyle bir şeylerin ters gittiğini anlayacaksınız. Hâlâ uyku sersemliğinizi yenmeye çalıştığınız sırada, ast modüllerden gelen cam kırılma sesleriyle kendinize geleceksiniz. Arkadaşlarınızın uykuya yattığı diğer modülleri incelediğinizde bir arkadaşınızın içinden ufo bir organizmanın çıktığını ve bundan böyle hayatta olmadığını fark edeceksiniz fakat neyse fakat öteki arkadaşlarınız hayatta olacak. Hayatta olan arkadaşlarınızla uzay gemisini dolaşmaya başladığınızda gemide çoğu hasarın meydana geldiğini ve tayfanın geri kalanın ortadan kaybolduğunu keşfedeceksiniz. Manâsız koridorlarda duyduğunuz sesler size gemide yalnız olmadığınızı hatırlatacak.”

Fazla oyuncu tabanlı olan Nemesis: Distress, ekibinizle hayatta kalmaya çalışacağınız 40 dakikalık bölümleriyle, ilk kişi nişancı özelliklerini ve nefret edilen şey ögelerini içinde barındıran bir oyun olacak. Oyuncular olarak birbirinden öbür özellikleri olan çoğu kişilik sınıfı arasında seçim yapabileceksiniz ve keza bölümü kazanmanız için yapmanız gereken ‘gizli görevi‘ de yine siz seçebileceksiniz. Bu görevler aralarında; uzaylı yuvasını yok etmek, gemiyi tehlikesiz bir şekilde Mars’a ulaştırmak ve hatta takım arkadaşlarınızı öldürmeniz gereken sıcacık görevler yer alacak.”

Nemesis: Distress

Nemesis: Distress oyununda ‘Vampir – Köylü’ gibi oyunlardan bilinen olduğumuz konseptte ekip içerisinde bir kuytu ‘kötü’ oyuncu bulunacak. Bu oyuncu, görevinin anlaşılmaması için dosdoğru ekip arkadaşına silahla ateş etmek yerine hatalı bilgiler vererek onları şaşırtmaya ya da bazı bölgelere tuzaklar yerleştirerek onları öteki oyunculara belirlenmiş etmeden öldürmeye çalışacak. Az Önce çıkış tarihiyle ilgili bir veri bulunmayan Nemesis: Distress’in Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Bu Sefer Starlink Değil: Adıyaman'da UFO Olduğu Düşünülen ve Renk Değiştiren Bir Cisim Görüldü

Bu Sefer Starlink Değil: Adıyaman’da UFO Olduğu Düşünülen ve Renk Değiştiren Bir Cisim Görüldü

Geçtiğimiz aylar boyunca insanların havada gördükleri ve görüntülerini paylaştıkları UFO’lardan habersiz kalmadık. Hatta bu aylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir