Anasayfa / Genel / Yeni ColorOS 7.2 ile Birlikte Gelen Özellikler

Yeni ColorOS 7.2 ile Birlikte Gelen Özellikler

Uzun zamandır hakkında öyle çok şey duyduğumuz OPPO Reno4 ve Reno4 Pro, dün yapılan bir etkinlikle resmi olarak tanıtıldı. Bu etkinlikte OPPO Reno4 serisinin yanı sıra hem yeni OPPO ColorOS 7.2 işletim sistemi de ilk önce gün yüzüne çıkmış oldu.

Biz de bu yazımızda yenilenen ColorOS işletim sisteminin neler sunduğundan bahsedeceğiz. Dilerseniz gelin sözü daha fazla uzatmadan ColorOS 7.2 ile birlikte OPPO telefonlara gelecek olan özelliklere daha yakından göz atalım.

Moonlight Night View Video Algoritması

İlk kez OPPO Reno4 serisiyle birlikte piyasaya sürülen ‘Moonlight Night View Video Algoritması ’, bilhassa düşük ışıkta veya gece koşullarında daha nitelikli video çekimleri sunmayı vadediyor. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere tarafından bu özellikle birlikte düşük ışık koşullarında kaydedilen videolarda parlaklık %74,4, netlik ise %33,7 oranında artacak.

Yeni Soloop video editörü

Soloop video editörü, esasında ColorOS kullanıcıları için böylece de yeni bir özellik sayılmaz. Oysa başvuru, görüntüleri daha sinematik ve etkileyici sezdirmek için çeşitli film filtreleriyle ayrıntılarıyla tekrar tasarı edildi. Kullanıcılar, videoya uyan müzik önerileri ve daha fazlasıyla bundan böyle Soloop ’ta fazla daha etkili videolar oluşturabilir.

Güncellenmiş Süper Güç Tasarruf Modu

OPPO ’nun ColorOS 7.2 ile birlikte gelen yeni ‘Süper Baskı Tasarruf Modu ’, arkadaki ışık ve CPU ayarı gibi belirtilmiş özellikleri akıllıca ayarlayarak kullanıcıların pilden tasarruf etmesine imkân sağlıyor. Şirket kadar yapılan açıklamalarda güç tasarrufu önlemleri, sistem zor tüketimini azaltarak telefonun ömrünü uzatıyor.

Yeni yapay akıl uygulaması

ColorOS 7.2, güç tüketimini gözden geçirmek için tüm günlük alışkanlıklarınızı otomatik olarak öğrenen bir özelliği de beraberinde getiriyor. Demin final sürümü yayınlanmayan bu yazılım, uygulamaların başlangıç hızını eksilmek ve gecikmeyi yıkmak için kullanılabilir.

Akıllı Albüm

ColorOS 7.2’de sunulan bu yeni Zeki Albüm özelliği, sahneleri ve videolardaki kişileri tek bir yerde gruplamak için bilgece tanımlar. Kullanıcılar, bu özellikle birlikte tek tıklamayla video araması yapabilir veya ilk elden Soloop video editörüne bağlanabilir.

OPPO Lab

ColorOS 7.2, OPPO ’nun yenilikçi mahsul keşif platformu ve kullanıcı beraber oluşturma topluluğunu da beraberinde getiriyor. OPPO Lab ’de acilen ‘Sizin Seçiminiz ’ ve ‘Suni Akıl Yenileme ’ gibi özellikleri gibi çoğu özellik bulunuyor. Bunlar arasından özellikle ‘Suni Akıl Onarım ’ işlevi, eski fotoğraflarınızı herhangi bir üçüncü taraf kullanım indirmenize gerek kalmadan otomatik olarak onarmanıza tezgâhtar oluyor.

ColorOS 7.2 Kamera SDK ’sı

ColorOS 7.2 ile birlikte OPPO kullanıcıları bundan böyle GCam gibi üçüncü taraf kamera uygulamalarını deneyebilir; video sabitleme, video HDR ya da ColorOS 7.2 ile gelen ‘Süper Geniş Açı ’ gibi işlevleri kullanabilir.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5'in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

PlayStation 5’in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i 12 Kasım tarihinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir