Anasayfa / Genel / Yeni Başlayanlara Özel: Bütün Valorant Karakterleri, Güçleri ve Özellikleri

Yeni Başlayanlara Özel: Bütün Valorant Karakterleri, Güçleri ve Özellikleri

Riot Games kadar geliştirilen FPS oyunu Valorant, oyun severlerle buluştu. Oyunda şimdi 11 şahsiyet bulunuyor olsa da ileride yeni karakterlerin de eklenmesi bekleniyor. Oyunda “casus” adı bahşedilen birbirinden öbür 11 kişilik bulunuyor. Her bir karakterin bambaşka birer kişilikleri ve yetenekleri var.

Taktiksel nişancılık oyunlarında nişan alma ne dek önemliyse Valorant ’ta da seçtiğiniz ajanın yeteneklerini bilerek oynamanız da aynı şekilde manâlı. Seçtiğiniz ajanın güçlerine ve özelliklerine egemen olursanız kazanmanız zorunlu olacaktır. Bu yazımızda size bütün Valorant karakterleri, güçleri ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Volarant hesabı nasıl açılır, öğrenmek için buraya, Volarant’ı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Valorant karakterleri:

Phoenix Jett Viper Sova Cypher Brimstone Sage Omen Breach Raze Reyna

Phoenix:

Valorant Phoenix

Enerjik yönleri: Düşman, Phoenix ’in çıkardığı ateşten alanın üzerindeyken zarar görür, Phoenix bu alanın üzerindeyken iyileşme kazanır.

Taktikler: Köşelerden falsolu flaşlar atarak kaçmaya çalışan rakiplerinizi âmâ edebilirsiniz. Ayrıca Ateşten Duvar ’ı nasıl sağa ya da sola bükeceğinizi öğrenmek size hem saldırırken hem de savunma yaparken menfaat sağlayacak. 

Yetenekler:

Ateşten Duvar: İçinden geçenlerin görüşünü engellerken bununla beraber canlarını azaltan ateşten bir duvar açmanızı sağlar. Falso: Fırlatıldıktan kısa bir zaman daha sonra patlayan bir göze çarpan küresi fırlatır.

Özel gücü:

Yakar Top: Yere temas ettiği anda ya da küçük bir gecikmenin peşinde patlayan ve küçük bir alanı kaplayan alev topu fırlatır.

Süper gücü:

Yakardöner: Phoenix ’in o lahza bulunduğu konumu işaretler ve bir klonunu oluşturur. Zamanlayıcının süresi dolunca veya öldürülürseniz sizi birincil işaretlediğiniz konumda canınız dolmuş bir şekilde bitmiş canlandırır.

Jett:

Valorant Jett

Enerjik yönleri: Jett, hemen olan olarak çabuk bir şekilde yer değiştirebilir. Yetenekleri tamamen kutuların, duvarların veya herhangi bir şeyin üzerine çabucak çıkmayı sağlar.

Taktikler: Jett oynarken bütün yeteneklerinizi kombinleyerek oynamanız çok manâlı. Rakibinizin sizi görmemesi için “Rüzgar Gibi” ile çarçabuk ilerleyerek rakibinize saldırdıktan sonradan “Duman Bulutu” ile ayrıca rakibinizin görüşünü kısıtlayabilirsiniz hem de açı değiştirerek rakibinizi gafil avlayabilirsiniz.

Yetenekler:

Duman Bulutu: Kısa süreliğine bir duman bulutu yaratır. Hafifle: Havada kayıtlı bir vakit asılı kalmayı sağlar.

Özel gücü:

Rüzgar Gibi: İleri dürüst çabucak atılmayı sağlar.

Süper gücü:

Keskin Kasırga: Hepsini aynı anda veya teker teker atabileceğiniz 5 bıçak verir. Bıçakla düşmanın kafasından vurduğunuzda bıçaklar yenilenir.

Viper:

Valorant Viper

Kuvvetli yönleri: Süper gücü doğruca yarattığı zehir bulutunun sınırları içine giren düşmanlar rahatlıkla görülür. Viper içinde durduğu sürece bu bulutun varlığı devam eder.

Taktikler: Sahip olduğunuz zehir miktarına dikkat edin. “Zehir Perdesi” ve “Zehir Bulutu” benzer anda açık olduğu zaman iki kat daha artı zehir tüketeceğinden sahip olduğunuz zehir çabuk bir şekilde bitebilir. Çok zor durumda kalmadığınız sürece ikisini benzer anda kullanmamaya özen gösterin.

Yetenekler:

Asit Havuzu: Yere çarptığında parçalanan bir kapsül fırlatır. Oluşturduğu kimyasal alanın üzerinde duran rakiplerinizi yavaşlatır ve hasar almalarını sağlar. Zehir Bulutu: Zehir bombasını fırlattığınızda ortaya meydana çıkan zehir bulutunun içinde duran düşmanlara zamanla hasar verirken görüşlerini kısıtlar.

Özel gücü:

Zehir Perdesi: Bir zehir duvarı oluşturur.

Süper gücü:

Viper ’ın İni: Geniş bir alanı kaplayan zehir bulutu oluşturur. 

Sova:

Valorant Sova

Kuvvetli Yönleri: Gönderdiği drone baştan sona düşmanların konumlarını ortaya çıkaran yeteneklere sahiptir.

Taktikler: Şok Okları takım arkadaşlarınızı da etkileyebileceğinden yakınlarında fırlatmamaya uyarı edin. Onun yerine oklarınızı saklanan düşmanlarınıza duvardan sektirerek gönderebilirsiniz.

Yetenekler:

Şok Oku: Enerji patlamaları yayıp düşmana hasar veren ok fırlatır. Baykuş Drone: Düşmanların haritadaki yerini ortaya çıkaran bir drone kullanır.

Özel gücü:

Buluş Oku: Yakındaki düşmanların yerlerini ortaya çıkaran bir ok atar.

Süper gücü:

Avcının Hiddeti: Duvarları delen ve haritayı dolaşan üç enerji patlaması ateşler.

Cypher:

Valorant karakterleri ve özellikleri Cypher

Güçlü yönleri: Tuzakları bir uçtan bir uca düşmanların görüşünü ve hareketlerini kısıtlar. Süper gücü bir uçtan bir uca ölen bir düşmanı kullanıp bütün düşmanların yerini saptama edilebilir.

Taktikler: Yerleştirdiğiniz tuzakları iyi konumlandırmanızda fayda var. Düşman sizin tuzaklarınızı ayrım etmezse büyük bir avantaj kazanabilirsiniz.

Yetenekler:

Bubi Tuzağı: Kapan yerleştirir. Düşman, tuzağın üzerinden geçtiğinde konumu açığa çıkar ve belirtilen bir süre sonra da sersemler. Siber Kafes: Rakibinin görüşünü kısıtlayan bir kafes açar. Ayrıca rakibi yavaşlatır keza de görüşünü kısıtlar.

Özel gücü:

Kuytu Kamera: Ateşlenen iğne düşmana geldiğinde düşmanın konumunu gösterir.

Süper gücü:

Nöron Hırsızı: Ölü bir düşmana yaklaşıp fırlattığı şapkası sayesinde hayatta olan düşmanlarının konumunu öğrenilir.

Brimstone:

Valorant karakterleri ve özellikleri Brimstone

Güçlü yönleri: Haritada koridorların içi dahil her yere smoke atar. Bu sayede düşmanların görüşünü belirtilen bir vakit kısıtlayabilirsiniz.

Taktikler: Güç İşareti ’ni atış hızını arttırmak için kullanabilirsiniz. Ancak konumlandırdığınız yere dikkat edin zira sizin ve ekip arkadaşlarınızın dışarıya düşmanlarınız da bu durumdan faydalanabilir.

Yetenekler:

Yakıcı: Yerde yangın çıkaran bir el bombası atar. Şiddet İşareti: Zorlama işaretini fırlatarak oluşan çemberin sınırına girdiğinizde atış hızını arttırmayı sağlar.

Özel gücü:

Dumanlı Hava Sahası: Haritada açıklanmış bir yakınlığa uzun süreli gaz bulutu atar.

Süper gücü:

Uydu Saldırısı: Haritada hedeflenen bir bölgeye birkaç saniye baştan başa hasar verir.

Sage:

Valorant karakterleri ve özellikleri Sage

Enerjik yönleri: Takım arkadaşlarını iyileştirerek onları hayatta tutar. Ölen bir takım arkadaşını her tarafta canlandırır.

Taktikler: Takımınızla gezmeye uyarı edin. bir takım arkadaşınız zarar aldığında onu hemencecik iyileştirebilir veya öldüğünde ise geri canlandırabilirsiniz.

Yetenekler:

Yavaş Küre: Yere bağlantı ettiğinde patlayarak bir zaman yerde kalan ve o alandaki oyuncuları yavaşlatan bir küre atar. Bariyer Küresi: Büyük, geçilmez bir duvar oluşturur.

Özel gücü:

Can Küresi: Sizi veya bazı arkadaşınızı birkaç saniye içinde iyileştirir.

Süper gücü:

Diriliş: Takım arkadaşınızı geri canlandırır.

Omen:

Valorant karakterleri ve özellikleri Omen

Dinç yönleri: Omen haritada ışınlanır ve düşmanlarını beklemediği aniden âmâ eder.

Taktikler: Dar Adım baştan sona karşı takıma yakalanmadan hareket edebilirsiniz. Keza Paranoya bir uçtan bir uca düşmanınızı âmâ edebilir ve ardındaki ani ölümüne sebep olabilirsiniz.

Yetenekler:

Paranoya: Kısa süreliğine rakibin manzara menzilini kısıtlar. Bakımlı Adım: Kısa mesafeli ışınlanma sağlar.

Özel gücü:

Karanlık Örtü: Manzara kısıtlayan uzun süreli bir gölge küresi oluşturur.

Süper gücü:

Gölgelerin İçinden: Haritanın herhangi bir yerine ışınlanmayı sağlar.

Breach:

Valorant karakterleri ve özellikleri Breach

Dinç yönleri: Yetenekleri doğruca düşmanı rahatlıkla püskürterek ekip arkadaşlarına rahatlık sağlar. aynı zamanda düşmanları sersemletip kör ederek hareketlerini kısıtlar.

Taktikler: Bu ajanın yetenekleri ekibin geri kalanını tamamlayacak şekilde tasarlandığı için takım arkadaşlarınızla birlikte hareket etmeye dikkat edin.

Yetenekler:

Artçı Sarsıntı: Bir duvar yüzeyine ateş ettiğinde o alandaki düşmanlara büyük bir hasar verir. Gözkamaştıran: Duvarın gerisinde gizlenen düşmanları âmâ eder.

Özel gücü:

Fay Hattı: Güçlü bir yer sarsıntısı yaratır.

Süper gücü:

Yer Sarsıntısı: Yetenek alanının içerisindeki düşmanları etkileyen büyük bir deprem yaratır.

Raze:

Valorant karakterleri ve özellikleri Raze

Kuvvetli yönleri: Düşmanların hareketlerini belirleyip saldırır. Ultisinin alanı çok büyüktür.

Taktikler: Koridorlara girmeden önce bomba atarak koridoru rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Ayrıca bombaları düşmanın görüşüne girmeden sektirerek de atabilirsiniz.

Yetenekler:

Patlayıcı Çanta: Rakibe hasar vermek, kendinizi zıplatmak için kullanılır. Bombot: Yollanılan robot, düşmanı gördüğü vakit üzerine dürüst tez ilerler ve aniden patlar.

Özel gücü:

Renk Tesirli Bomba: Patladıktan daha sonra kendini birkaç küçük parçaya bölüp her tarafta patlayan bir bomba fırlatır.

Süper gücü:

Nefes Kesen: Temas ettiğinde büyük bölge hasarı veren bir roket fırlatır.

Reyna:

Valorant Reyna

Güçlü yönleri: Reyna düşmanlarını öldürdüğünde düşen ruh kürelerini kullanır. Bu küreleri kendini iyileştirmek, hasar görmekten sakınmak ve görünmez elde etmek için kullanabilir. Ultisi tamamen silahları kuşanma, yükleme ve ateşleme hızı artar ve rakiplerine karşı avantaj sağlar.

Taktikler: Koridorlara girmeden Kem Göz yeteneğiyle havada asılı kalan mor bir göz fırlatıp düşmanlarınızın görüşünü kısıtlayarak rahatlıkla tedbirsiz avlayabilirsiniz.

Pasifi:

Ruh Hasadı: Reyna ’nın öldürdüğü düşmanlar, arkalarında 3 saniyeliğine ruh küreleri bırakır.

Yetenekler:

Kem Göz: Fırlattığı göze bakan tüm düşmanların görüşünü kısıtlar. Sömür: Ele geçirilen ruh küresini kullanır ve can yeniler.

Özel gücü:

Azlet: Ruh küresini kullanarak kısa süreliğine saydamlaşır. İmparatoriçe etkinse aynı zamanda görünmez olur.

Süper gücü:

İmparatoriçe: Silahları kuşanma, yükleme ve ateşleme hızını artırır.

Tüm Valorant karakterleri, güçleri ve özelliklerini listelediğimiz içeriğimizi burada noktalıyoruz. Buna benzer birçok telefon, oyun, dizi ve film listesinden farkında olan almak ve kaçırmamak için sitemizi takipte kalmayı unutmayın.

Hakkında admin

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

8nm Ampere GA104 tabanlı NVIDIA GeForce RTX 3070 kart, GeForce RTX 2080 Ti’dan biraz daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir