Anasayfa / Genel / Yeni Araştırma, Oyuncuların Oyun Oynarken Yemek Yemeyi Sevdiğini Gösteriyor

Yeni Araştırma, Oyuncuların Oyun Oynarken Yemek Yemeyi Sevdiğini Gösteriyor

Günümüzde o kadar fazla kişi, bilgisayar başında otururken yemek yemeyi tercih ediyor. Yemek Yemek yerken film – dizi izlemek gibi aktiviteleri gerçekleştiren halk, her geçen gün ekranlara daha fazla bağlanıyor. Yapılan yeni bir çalışmaya tarafından ise insanlar oyun oynarken de yemek yemek yemekten hoşlanıyorlar. Newzoo kadar yapılan araştırmada, oyuncuların yüzde 80 ’i bilgisayar başında oyun oynarken yemek yemek yemeyi ya da bir şeyler içmeyi seviyor. 

Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve APAC (Asya – Pasifik) bölgesinde yapılan araştırmaya tarafından, bölgeden bölgeye oyun oynarken yeme – içme oranı da değişiyor. Dünyada maksimum oyun oynarken yemek yemek yiyen ülkenin ise APAC bölgesinde bulunan Hindistan ’da olduğu açıklandı. Yapılan araştırmalara kadar Hindistan ’daki gamerların yüzde 94 ’ü oyun oynarken yemek yemek yemeyi ya da bir şeyler içmeyi seçim ediyor. 

Bütün bölgelerde ise erkeklerin yüzde 55 ’inin oyun oynarken yemek yediği keşfedilirken, bu alışkanlığın en çok olduğu yaş aralığının 21 – 35 yaş grubu olduğu açıklandı. Araştırma sonucu bize gösteriyor ki millet oyun oynarken yemek yemek yemeyi seviyorlar. Bu durum biraz garip, çünkü film – dizi gibi içeriklerde bilgisayarla etkileşime girmemize gerek olmuyor, oysa oyunlarda kesintisiz bir eylem halindeyiz. Hem oyun oynayıp ayrıca yemek, bu sebeple biraz daha zor olabilir. 

Oyun oynarken ne tüketiliyor?

Araştırma sonucuna tarafından oyun oynarken yemek yemek bitiren kişiler, maksimum tuz atıştırmalıklar, tatlı atıştırmalıklar ve alkolsüz içecekleri tercih ediyor. Kadınlar, daha çok tuzlu atıştırmalıkları seçim ederken erkeklerin oyun oynarken fazla daha dağıtılmış yiyecekleri tercih edebildiği açıklandı.

Yaşa ve bölgeye kadar çeşitlilik gösteriyor

Araştırma sonuçlarına baktığımızda keza oyuncuların yaşına ayrıca de bölgeden bölgeye yeme – içme tercihlerinin de değiştiğini görüyoruz. Mesela Kuzey Amerika ’da 10 – 15 yaş aralığındaki oyuncular tuzlu atıştırmalıkları seçim ederken, 16-20 yaş grubu oyun oynarken daha fazla alkolsüz içecekleri tercih ediyor. Batı Avrupa ise oyun oynarken bira içmeyi seven oyunculara konut sahipliği yapıyor.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir