Anasayfa / Genel / Yahoo Mail Adresi Gmail ve Outlook ’a Nasıl Bağlanır?

Yahoo Mail Adresi Gmail ve Outlook ’a Nasıl Bağlanır?

Yahoo email adresinizden vazgeçmeden, bu emailinizi Outlook ya da Gmail’e bağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Bunun için birkaç hesap ayarını değiştirmeniz yeterli olacak.

Yeni hesabınıza,Yahoo mail hesabınızı bağlamak isterseniz aşağıdaki yöntemlerden birinden yararlanabilirsiniz. Bu işlemi yapabileceğiniz iki yolu sizin için etraflıca anlatıyoruz.

Gmail

Yahoo mail adresi Gmail ’e nasıl bağlanır?

Adım #1: Sağ üst dişli çark simgesini tıklayın ve Ayarlar’ı seçin. Adım #2: Posta hesabı ekle’yi seçin. Adım #3: Yahoo! hesabınıza girmenizi isteyen bir açılır pencere göreceksiniz.  E-mail adresinizi girin. Bunu yaptıktan daha sonra Enter tuşuna basın. Adım #4: Hesapları Gmailify ile bağla’nın seçili olduğundan belirli olun ve ardındaki Enter tuşuna basın. Adım #5: Daha Sonra Yahoo! Gmail ’e erişmeni istiyor. Kabul et’i tıklayın. Adım #6: İşte bu! İşlemi başarıyla gerçekleştirdiniz. Sizin de ekranınızda “Gmail’e geçtiniz” ekranını görüntüleniyor olmalı. Adım #7: Eklediğiniz Yahoo mail hesabınızdaki e-postaları Gmail ürününden yönetebilirsin.

Gmail’e emailiniz bağladığınızcda daha iyi spam koruması ve e-posta kategorileri baştan sona gelen kutunuzun uyumlu olur. bununla beraber, dilediğiniz vakit Gmail’deki Ayarlar’a artan bir şekilde hesabın bağlantısını kaldırabilirsiniz. Yalnızca POP3’ü tercih ediyorsanız, 4. adımda diğer seçeneği belirtmeniz ve talimatları izlemeniz gerekmektedir. Unutmayın her senkronizasyon gibi bu da azıcık vakit alabilir, gerçi Gmailify ile Gmail ’in bütün yararlı özelliklerinden yararlanıp, çok iyi bir Yahoo mail adresi kontrolü sağlayabilirsiniz.

gmail

Yahoo mail adresi Outlook ’a nasıl bağlanır?

Adım #1: Outlook’ta sağ üst dişli çark simgesini tıklayın ve Ast hesaplar’ı seçin. Adım #2: Öteki e-posta hesapları’nı seçin. Adım #3: Yahoo! Posta e-posta adresi ve şifresini girin. Adım #4: Yahoo! hesabını kopyalama türünü seçin. (Posta klasör sistemi ve Outlook kullanımı) Adım #5: Outlook, IMAP’yi varsayılan olarak yapılandırır. POP3’ü tercih ediyorsan Hesap ayarlarını manuel olarak yapılandır’ı seçin. Adım #6: Tamam’ı tıklayın. Adım #7: IMAP için işiniz bitti. “Hesabınız hesap adı artık emrindeki” diyen bir bildirim alacaksınız. Değişikliklerin Outlook posta kutunuza yansıması biraz zaman alabilir.

outlook

Outlook.com, en çok beş e-posta hesabına bağlanmanıza (Gmail veya Yahoo Mail gibi) ve bunları Outlook.com gelen kutunuzda görüntülemenize imkan sağllar. Her hesap klasör bölmenizde bir klasör olarak listelenir, Outlook.com ’dan çıkmadan hesaplarınız aralarında geçiş yapabiilirsiniz. Alt hesaplar, Outlook.com’da her oturum açtığınızda ve siz Outlook.com’u kullanırken her saatte bir eşitlenir. 

POP3 için bir takım ayarları manuel olarak girmeniz gerekir. Bunların çoğu evvelden doldurulmuştur, ancak Yahoo Mail ’in destek sayfası size yardımcı olacaktır.

Outlook “Kimden” adresi nasıl ayarlanır?

Adım #1: Seçenekler, Posta, Hesaplar,  Alt hesaplar ’ı seçerek, yan hesaplar sayfasına dönün. Adım #2: Kimden adresini değiştir ’i seçin. Kimden adresi ’nde, açılan listeden bir adres seçin. Adım #3: IMAP yapılandırıldığında iki hesabınız senkronize edilecektir. Adım #4: Yahoo mail adresine gelen mailleri Outlook’ta  görüntüleyebilir ve Yahoo mail adresinizden mail gönderebilirsiniz. Bunun için bütün yapmanız gereken posta adresini gönderen alanınındaki açılır kutudan seçmektir.

E-posta hesaplarını birbirine bağlamanı sağlayacak protokoller: 

pop 3 - imap

POP3

Post Office Protocol olarak tanıdık POP3, Türkçe anlamı ile Postane Protokolü ile posta sunucusunu senkronize etmeden yeni e-posta sunucunda işlem yapabilirsiniz. Herhangi bir emaili sildiğinde bu sizin sadece yeni email sunucunuzdaki bilgiyi etkiler. Sildiğiniz email Yahoo Posta hesabınızda ve ilgili sunucuda kalacaktır. Bu metodla, sadece gelen kutundaki e-postalara erişebilirsiniz.

IMAP

IMAP, Internet İleti Erişim Protokolü anlamına kazanç ve size e-posta iletilerinizi doğrudan e-posta sunucusu üzerinde yönetme olanağı sunar. Bu yöntem Yahoo mail adresinize ulaşmanızı ve iki posta sunucusunu birbirine senkronize etmeni sağlar. Örneğin; eğer Gmail üzerinde bağlandığınız Yahoo mail adresinden gelen bir maili sildiğinde, bu mail Yahoo mailin kendi sunucusunda da silinecek demektir.

İki method aralarında seçim gerçekleştirmek tamamen sizin ne yerine getirmek istediğinize bağlıdır. Sadece yeni e-postaları görüntülemek istiyorsanız POP3, tam denetleme istiyorsanız IMAP’le çözüme ulaşabilirsiniz. sırası gelmişken bu teknik terimler gözünüzü korkutmasın. Geçmişte, POP3 veya IMAP’yi manuel olarak ayarlaman gerekliydi, ancak acilen keza Outlook ayrıca de Gmail IMAP / POP3 ayarlarını senin için otomatik olarak yapılandırabiliyor.

Öteki Tüm Hesaplarınızı Gmail’e Bağlayacak Yöntem: Gmailify

Gmailify

E-postalarınızı yol göstermek yerine Gmail uygulamasını kullanarak Yahoo, Hotmail ve öteki e-posta adreslerindeki iletilerinizi okuyabilir ya da bu adreslerden e-posta gönderebilirsiniz. Gmail, Gmailify adında inanılmaz bir özelliğe sahiptir. Yahoo, AOL, Outlook, Hotmail veya Gmail dışı açıklanmış sağlayıcılardan aldığınız hesaplarınız varsa, söz konusu adreste Gmail’in çoğu özelliğinden yararlanmak için Gmailify’ı kullanabilirsiniz.

Bunu yerine getirmek için hesabınızı Gmail’e bağlamanız gerekir. Hesabınızı bağladıktan daha sonra tüm iletileriniz tek bir Gmail gelen kutusunda gösterilir ve ayrıca, aşağıdaki şansın dönmesi uygulanır:

Spam emaillerden koruma Mobil cihazlarda daha iyi posta bildirimleri Türe kadar otomatik e-posta yatırma (Sosyal, Güncellemeler, Tanıtımlar) Gelişmiş arama operatörleriyle daha süratli arama

Şunu unutmamak gerekir; mevcut bir Gmail hesabına Yahoo mail adresinizi ya da diğer bir hesap bağlarsan depolama alanı sınırınıza ulaşabilirsin. Google depolama alanınızı temizleme hakkında bu linki ziyaret ederek daha artı bilgi edinebilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir