Anasayfa / Genel / Xiaomi’nin Yeni Uygun Fiyatlı Telefonu Olacak Redmi 9A, FCC’de Ortaya Çıktı

Xiaomi’nin Yeni Uygun Fiyatlı Telefonu Olacak Redmi 9A, FCC’de Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz sene Redmi 8 ’in daha yerinde fiyatlı bir alternatifi olarak Redmi 8A ’yı piyasaya sürmüştü. Benzer politikaya bu sene da devam edecek olan şirketin Redmi 9 serisinin iki farklı bütçe dostu versiyonunu tanıtması bekleniyor. Redmi 9C ve 9A olarak adlandırılması beklenen bu telefonlardan biri, ‘M2006C3LG ’ model numarasıyla FCC veritabanında ortaya çıktı.

Redmi 9A olduğu tahmin edilen akıllı telefon, tahmin edebileceğiniz üzere Redmi 8A ’nın devamı niteliğinde olacak ve Xiaomi ’nin giriş seviyesi akıllı telefon ailesine katılacak. FCC listelemesinde cihazın donanım özelliklerine dair detaylı bilgiler bulunmuyor ama telefonun özellikleri daha önceki söylentilerle ortaya çıkmıştı. Dilerseniz gelin, Redmi 9A ’da yer alması beklenen bu özelliklere daha yakından göz atalım.

Redmi 9A ’da yer alması beklenen özellikler:

Redmi 9A

FCC listelemesine tarafından 2,4 GHz Wi-Fi ağ desteğine sahip çift SIM ’li bir akıllı telefon olacak olan Redmi 9A, kutusundan en güncel MIUI 12 ile birlikte çıkacak. Daha önceki söylentiler, telefonun 5.000 mAh kapasiteli bir bataryayla geleceğini bahis ederken FCC listelemesinde telefonun 18 W çabuk şarjı destekleyen 4.900 mAh ’lik bir bataryayla geleceği iddia ediliyor.

Redmi 9A hakkında daha önceki sızıntılar ile öğrendiğimiz öteki bilgiler arasında telefonun 4G LTE ağlarını destekleyeceği yer alıyor. Buna ek olarak akıllı telefonun FCC sertifika listesinde yer alan arkadaki panel şematik çizimi, cihazın ikili arkadaki kamera kurulumuna sahip olacağını gösteriyor. Bu çizimler hem akıllı telefonun 164 x 77,07 mm ölçülerinde geleceğini de bizlere söylüyor.

Redmi 9A ’nın ne vakit tanıtılacağı az önce bilinmiyor. aynı zamanda telefonun FCC sertifika veritabanında tespit edildiğini göz önüne alacak olursak tanıtımın yakın bir zamanda gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir