Anasayfa / Genel / Xiaomi’nin 360 Derece Dönebilen Kameralı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Xiaomi’nin 360 Derece Dönebilen Kameralı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Akıllı telefon tasarımlarının standartlaşmasıyla birlikte tasarım denince aklı başlangıçta ekran/cisim oranı gelmeye başladı. Şirketler, ekran/gövde oranını artmak için önce çentikli tasarımlara başvurdular, sonra delinmiş ekran ve pop-up kameralı tasarımları denediler.

Günümüzde delik ekran içine yerleştirilen ön kamera tasarımı popüler olsa da şirketler, reel tam ekran deneyimi sunmak için çalışmalarını sürdürüyorlar ve Xiaomi’nin yani almış olduğu zeki telefon patenti de bu çalışmaların bir parçası konumunda.

Xiaomi’nin dönebilir kameralı telefonu böyle görünüyor

Xiaomi

Patente göre Xiaomi, tüketicilere tam ekran deneyimi sunmak için ön kamerayı arka kamera modülüne entegre edecek. Dönebilme yeteneğine sahip olan mekanizma, yalnızca gerekli olduğu durumda ön kamerayı ortaya çıkaracak. Böylece ön kamera, bütün ekranın bütünlüğünü bozmamış olacak.

Xiaomi’nin almış olduğu patentteki tasarımın en büyük avantajı, kullanıcıları yatay video ve fotoğraf çekimleri için telefonu alt çevirme zahmetinden kurtaracak olması. Zira yatay pozisyonda bir çekim gerçekleştirmek istediğinizde telefon yerine kamerayı döndürebileceksiniz.

Xiaomi

Xiaomi’nin geçtiğimiz yıl almış olduğu laf konusu patentin akıbetinin ne olduğu bilinmiyor. Şirketin bu yenilikçi tasarımı geliştiriyor olabileceği gibi rafa kaldırıp yeni tasarımlara odaklanmış olma ihtimali de bulunuyor.

Hakkında admin

Check Also

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan 'Darboğaz' Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan ‘Darboğaz’ Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer yüksek performans veren bir oyuncu bilgisayarına sahipseniz, daha yeni ve daha iyi bir ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir