Anasayfa / Genel / Xiaomi’nin 120X Zoom Özellikli Bir Telefon Üstünde Çalıştığı İddia Edildi

Xiaomi’nin 120X Zoom Özellikli Bir Telefon Üstünde Çalıştığı İddia Edildi

Sızdırılan bilgilere tarafından Xiaomi’nin yeni akıllı telefonunun ismi şu lahza için belirli değil. Kaynak, yeni zeki telefonunu “CAS” olarak isimlendiriyor ve kaynaklara kadar bu akıllı telefonun Mi CC10 serisine katılacak yeni bir üye olacak.

Sızdırılan bilgilere tarafından Xiaomi’nin CAS isimli esrarengiz telefonu, Qualcomm’un Snapdragon 775G isimli bir işlemciden güç alacak. Bu işlemci, henüz piyasaya sürülmedi oysa söylentiler, bu işlemcinin çok kısa bir vakit daha sonra tüketicilerle buluşacağını ortaya koyuyor. Hem bu işlemcinin 5G temas desteğinin bulunacağı ve Xiaomi CAS’ın NFC desteğiyle geleceği açıklama ediliyor.

Xiaomi

Rusya merkezli kaynağa göre Xiaomi CAS, 108 MP çözünürlük sunan bir esas kameraya sahip olacak. Ancak bu kameranın Xiaomi Mi 10 serisinde gördüğümüz Samsung HMX serisinden olmayacağı ifade ediliyor. Şirket bunun yerine, “Xiaomi HM2” olarak kodlanan yeni bir bakış sensörü tercih etmiş. Bu sensörün detaylı özellikleri şu an için ne yazık ama belirsiz.

Xiaomi

Kaynak, Xiaomi’nin yeni telefonunun bütün kamera özelliklerine değinmiyor ancak sızdırılan bilgilere tarafından CAS, 12x optik ve 120x dijital yakınlaştırma yapan bir periskop kameraya sahip olacak. Kaynağa tarafından Xiaomi, 120x dijital yakınlaştırma özelliği ile müşterilerinin akıllarını çelmeye çalışacak.

Xiaomi’nin yeni zeki telefonuyla ilgili bildiklerimiz, şimdilik bunlarla sınırlı. Bu gizemli telefonun temmuz ayında tüketicilerle buluşacağı açıklama ediliyor. Eğer iddialar gerçeği yansıtıyorsa Xiaomi’nin kamera konusunda yılın en uyarı çeken telefonlarından birini tanıtacağını söyleyebiliriz.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir