Anasayfa / Genel / Xiaomi, MIUI 12 Global Lansmanını Gerçekleştirdi: İşte MIUI 12’nin Tüm Özellikleri

Xiaomi, MIUI 12 Global Lansmanını Gerçekleştirdi: İşte MIUI 12’nin Tüm Özellikleri

Xiaomi, Android 11 tabanlı yeni arayüzü MIUI 12 için yaklaşık bir ay önce bir etkinlik düzenlemişti. Ancak düzenlenen bu etkinlik, MIUI 12’nin sadece Çin’deki lansmanını ve genel olarak buradaki özellikleri içeriyordu.

Xiaomi şimdi düzenlediği etkinlikteyse MIUI 12’nin küresel tanıtımını gerçekleştirdi. Dilerseniz artık, henüz Google’ın bile resmi olarak yayınlamadığı Android 11’e dayanan MIUI 12’nin neler sunacağına yakından bakalım.

MIUI 12 özellikler

MIUI 12

Geliştirilmiş gizlilik özellikleri

MIUI 12’nin belki de en etkileyici özelliklerinden bir tanesi geliştirilmiş gizlilik olacak. Xiaomi’nin “Privacy” olarak isimlendirdiği ve hatta markalaştırdığı bu sistem, tüketiciler için bugüne kadarki en güvenli MIUI deneyimlerinden bir tanesini sunacak. Örneğin Xiaomi Privacy sayesinde artık uygulamalar sadece bir kez ya da sadece 1 kullanıcı tarafından kullanılabilecek. Ayrıca cihazla ilgili hassas bilgilerin denetimi artık daha sıkı olacak.

Dark Mode 2.0

Karanlık mod, son dönemlerin belki de en popüler özelliklerinden bir tanesi. Neredeyse artık tüm akıllı telefon üreticileri, geliştirdikleri arayüzlere karanlık modlar ekliyorlar. MIUI 12 ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan Dark Mode 2.0 özelliği ise çok daha gelişmiş bir karanlık mod deneyimi sunacak. Öyle ki artık duvar kağıtları otomatik olarak kararacak ve yazı tipi parlaklığı ve kalınlığı da otomatik olarak ayarlanacak.

MIUI 12

Süper Duvar Kağıtları

Duvar kağıtları, pek çok akıllı telefon sahibi için büyük bir öneme sahip. Bu bağlamda MIUI 12 için özel bir çalışma yürüten ekip, müşterilerine “Süper Duvar Kağıtları” sunacak. Bu duvar kağıtları daha çok uzay temalı görüntüler ve hem kilit ekranında hem de ana ekranında kullanabilecekler. Böylelikle Xiaomi kullanıcıları için benzersiz bir duvar kağıdı deneyimi sunulmuş olacak. Hangi Android telefon kullanırsanız kullanan süper duvar kağıtlarını kullanmak için buradaki içeriğimize bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sensory Visual Design

MIUI 12’nin etkileyici özelliklerinden bir tanesi de Sensory Visual Design. “Duyusal Görsel Tasarım” olarak çevirebileceğimiz bu özellik, sistemin genel durumunu görselleştiriyor ve bu sayede daha anlaşılabilir bir hale getiriyor. Bu sayede MIUI 12 kullanıcıları, sistemleriyle ilgili tüm detaylara çeşitli görseller ve grafikler üzerinden erişebilecekler. 

MIUI 12

Hakkında admin

Check Also

Bilim İnsanları, 5 Bin Yıl Öncesine Ait Para Birimini Buldu

Bilim İnsanları, 5 Bin Yıl Öncesine Ait Para Birimini Buldu

Modern yaşamın en etkileyici faktörü olan para birimleri, tıpkı şimdi olduğu gibi eski zamanlarda da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir