Anasayfa / Genel / Xiaomi, Mijia Daha Alçak Markasının Yeni İsmini Açıkladı: Xiaomi Smart Life

Xiaomi, Mijia Daha Alçak Markasının Yeni İsmini Açıkladı: Xiaomi Smart Life

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, bir süredir zeki konut teknolojisi ürünlerini ‘Mijia ’ markası aşağıda tanıtıyordu. Bu marka altında elektrikli süpürgelerden su ısıtıcılarına değin birçok türde teknolojik ürün tanıtan şirket, bugün Weibo ’da yaptığı bir paylaşımla Mijia daha aşağı markası için ad değişikliğine gittiğini ve orijinal ismi ‘Xiaomi Smart Life ’ olarak değiştirdiğini açıkladı.

Akıllı alıcı elektroniği eşyalarını artık Xiaomi Smart Life markası aşağıda tanıtacak olan firma, markanın logosunu ise benzer şekilde bıraktı. Yapılan devlete ait açıklamada şimdilik diğer bir değiştirme yapılmayacağı, daha önceleri Mijia markası aşağıda satılan cihazlarda hiçbir şeyin değişmeyeceği ve yeniden markalamanın ürün konsepti veya cihaz serisiyle bir ilgisi olmadığı belirtildi.

Xiaomi, Mijia markası altında hangi ürünleri tanıtıyordu?

Mijia

Xiaomi ’nin son zamanlarda Mijia markası aşağı tanıttığı birçok ayrı mahsul bulunuyor. Bu ürünler arasında elektrikli su ısıtıcısı, elektrikli tıraş makinesi, 360 derece kamera, elektrikli scooter, sensörlü gece lambası, 1080p IP kamera, spor ayakkabılar, zeki sabunluk ve çöp kovası gibi pek fazla teknolojik mahsul yer alıyor.

Işyeri, Mijia adı altında son olarak zeki su ısıtıcısı piyasaya sürmüştü. Mijia Zeki Elektrikli Kettle 1S olarak adlandırılan ısıtıcı, kaynatılan suyu bir nevi termos görevi görerek bir vakit benzer ısıda sabitleyebilme özelliğiyle öne çıkıyor. Elektrik sorunlarına karşı üçlü güvenlik korumasıyla gelen ısıtıcı, bununla beraber 21 dolarlık (143 TL) bütçe dostu fiyatıyla da dikkat çekiyor.

Bundan Böyle küresel pazarda Mijia yerine ‘Xiaomi Smart Life ’ markasını kullanacak olan Çinli firmanın, zeki tüketici elektroniği konseptindeki ürünlerini ilerleyen günlerde de tanıtması bekleniyor. Bu noktada firmanın Mijia markası için ad değişikliğine gitmesi, küresel pazardaki müşterileri edinmek için oldukça rasyonel bir hamle gibi görünse de bu ad değişikliğinin sonuçlarını oysa ilerleyen günlerde göreceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir