Anasayfa / Genel / Xiaomi Mi Cloud Nedir, Nasıl Kullanılır?

Xiaomi Mi Cloud Nedir, Nasıl Kullanılır?

Telefon hafızalarını bundan böyle kolaylıkla doldurabiliyoruz. Bilhassa çektiğimiz fotoğraflar ve yüklediğimiz uygulamalar, düşük hafızaya sahip bir telefon kullanıyorsak hafızayı balon gibi şişirebiliyor. Android cihazların varsayılan bulut uygulaması Google Drive ve Fotoğraflar, aslında olası mertebe alandan tasarruf etmemizi sağlıyor. Ancak Xiaomi kullanıcılarının alan galip gelmek için elinde bir koz daha var: Xiaomi Mi Cloud.

Her Xiaomi kullanıcısının açabileceği Mi hesabı için otomatik olarak 12 GB bedava Mi Cloud depolama alanı tanımlanıyor. Peki Xiaomi Mi Cloud nedir, Mi hesabı ile nasıl antre yapılır, nasıl kullanılır? Xiaomi kullanıcıları için bir kılavuz hazırladık.

xiaomi

Xiaomi Mi Cloud nedir?

Xiaomi Mi Cloud, 2012’den bu yana Xiaomi göre kullanıcılara sunulan bir bulut bilgi senkronize yedekleme hizmetidir. Data senkronizasyonu, yedekleme, aygıt bulgu, bölge genişletme, hesap yönetimi imkânları sağlayan Mi Cloud, gerçekten Google Drive, iCloud ya da Yandex.Disk gibi hizmetlere alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi Cloud nasıl kullanılır?

Adım #1: Buradan Mi hesabı oluşturun. Adım #2: İstenilen bilgileri doldurun, isterseniz telefon ile de tescil yapabilirsiniz. “Mi Hesabı oluşturun” butonuna tıklayın.Mi Cloud hesap oluşturma Adım #3: Karşınıza meydana çıkan ekrandan kendinize bir şifre belirleyin. Adım #4: Cep telefonu ayarlarınıza girin, “Xiaomi hesabı”na tıklayın ve üyeliğinizle antre yapın. Adım #5: Ayarlar ekranına geri dönün ve “Senkronize et” butonuna tıklayın. Adım #6: Senkronizasyonda “Mi Cloud”a tıklayın ve giriş yapın.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra telefonunuzdaki alanın kullanımını görüntülemek için “Bulut Depolama Alanı”na tıklayın. Bu sayede, telefonunuzdaki boş ve dolu alanı görüntüleyebilir ve ona kadar işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kişileri, kısa mesajları, bulut albümlerini, notları, kayıtları ve diskte depolanan öteki bilgileri görüntülemek içinse “Bulut verilerini görüntüle” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonradan karşınızda bulut hesabınızla ilgili veriler çıkacaktır.

xiaomi mi cloud

Cep telefonunuzu, telefon ayarlarınızı, alarmları, düzeninizi vb. şeyleri yedeklemek istiyorsanız “Cep telefonu yedeklemesi”ni açın. Bu özelliği kullanarak yedeklemekte menfaat gördüğünüz ayarları veya dosyaları yedekleyebilirsiniz.

“Öteki senkronizasyon seçenekleri”ne tıkladıktan daha sonra karşınıza arama günlükleri kayıtları, tescil cihazları, favoriler, müzikler, tarayıcılar, WLAN, takvimler, güvenlik merkezleri gibi seçenekler gelir. Bu özelliklerle ilgili ayarlarınızı bu sekmeden düzenleyebilirsiniz.

Xiaomi Mi Cloud ’un bir öteki kayda değer özelliğiyse “Telefonu bulma” özelliğidir. Bu özelliği kullanarak çalınan Xiaomi telefonunuzu bulabilir ve takip edebilirsiniz. Bununla ilgili ayarlara “Telefonu bulgu” özelliği üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Mi Cloud hesabı nasıl silinir?

Mi cloud hesabı silme

Xiaomi, kullanıcıların kişisel bilgilerini Mahremiyet Politikaları’na uygun olarak topladığını dile getiriyor. Yürürlükteki yasalara ve düzenlemelere uygun şekilde sizden topladığı bireysel bilgileri istek etme, düzeltme ya da silme hakkına daima sahipsiniz. Hizmetleri iptal etme ve hesap silme hakkına da doğal olarak sahipsiniz. Bunu yerine getirmek için email protected adresine bir e-posta göndermeniz tatmin edici oluyor.

Mi Cloud hesabınızı sildiğinizde şifreler, Xiaomi Cloud verileri (fotoğraflar, kişiler, uygulama verileri vb.) dâhil elde etmek üzere hesabınızla ilişkili tüm veriler kalıcı olarak silinir. Hesabınızı silmeden önce yapmak istediğiniz bir operasyon varsa bu durumu göz ardı etmemelisiniz ve ona tarafından bildirimde bulunmalısınız.

Hakkında admin

Check Also

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin’de bugüne kadar 109 kişinin tutuklandığı PlusToken soruşturması geçtiğimiz gün Çinli yetkililerin büyük bir kararına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir