Anasayfa / Genel / Xiaomi, Huawei Mate X Sanki Bir Katlanabilir Zeki Telefon Patenti Aldı

Xiaomi, Huawei Mate X Sanki Bir Katlanabilir Zeki Telefon Patenti Aldı

Xiaomi, zeki telefonlarda yenilikçi düşünceler geliştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda çoğu yeni katlanabilir telefon tasarımı patentleyen şirket, bu kere de Huawei Mate X‘e benzer diğer bir tasarımın patentini aldı. Şirketin bu sene içinde katlanabilir bir zeki telefon çıkarmasına belirli gözüyle bakılıyor.

Xiaomi Mobile Software Co. Ltd.’in kaydettiği patentin başvurusu, 2019 yılında CNIPA’ya (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) yapıldı. Berat, yalnızca Mate X sözde dışa katlanan bir tasarım göstermekle kalmıyor, kamera ve tuş takımında da aynı bir tasarım seçim ediyor.

Xiaomi patentindeki telefon Huawei Mate X ile az kalsın birebir benzer

xiaomi, katlanabilir telefon, patent

Patentte görüldüğü üzere telefonun katlanmasını karşılayan menteşe, ekranın aşağı yer alıyor. Cihazı dışarı doğru açıldıktan sonradan, tüm katlanabilir cihazlar gibi geniş ekranlı bir zeki telefon elde ediyoruz.

xiaomi, katlanabilir telefon, patent

Patentteki telefon kenardan kenara ve düz bir ekrana sahip ve açıldığında telefonun sağ tarafında kavisli bir çıkıntı oluşturuyor. Bu kısımda telefonun dörtlü kamera kurulumu yer alıyor. Mate X’in ekranındaki siyah çerçeveler, Xiaomi’nin tasarımında yer almıyor. Hem kameraların aşağıda katlanabilir ekranı başlatmak için bir düğme bulunuyor.

xiaomi, katlanabilir telefon, patent

Güç ve ses açma kapama düğmeleri de sağ tarafta yer alıyor. Altta hoparlör ızgaraları, SIM kart yuvası, mikrofon ve USB-C girişi bulunuyor. İlginç bir şekilde çıkıntı kısmının daha alçak kısmında kalem yerleştirilmesi için tasarlanmış gibi görünen bir yuva var, fakat ne işe yaradığından belli değiliz.

Hakkında admin

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

8nm Ampere GA104 tabanlı NVIDIA GeForce RTX 3070 kart, GeForce RTX 2080 Ti’dan biraz daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir