Anasayfa / Genel / Xiaomi, 6G ve Uydu İnterneti Gibi Yenilikçi Teknolojiler Üstünde Çalışıyor

Xiaomi, 6G ve Uydu İnterneti Gibi Yenilikçi Teknolojiler Üstünde Çalışıyor

Xiaomi, daha aşağı markası Redmi aracılığıyla en ucuz 5G zeki telefon serisi Redmi 10X’i dün gerçekleştirdiği etkinlikle tanıttı. Redmi 10X serisi, 5G teknolojisi için yepyeni bir başlangıcı temsil ediyor ve yeni temas standardının yaygınlaştırılmasında önemli bir adım olacak.

Xiaomi, 5G zeki telefon portföyünü genişletme çalışmalarının yanı sıra bir sonraki adımı da çoktan düşünerek 6G üstünde çalışıyor. Xiaomi’nin kurucu ortağı ve CEO’su Lei Jun, kendisiyle yapılan bir röportajda şirketinin gelecek planlarından bazılarını doğruladı. Keza sürekli COVID-19 salgını sebebiyle karşılaştıkları bazı zorluklardan da bahsetti.

Xiaomi, geleceğin bağlantı teknolojilerine karşın adımlar atıyor

xiaomi, 6g

Xiaomi’nin geleceğe karşın attığı adımlardan bahseden Lei Jun, şirketin 6G teknolojisinin yanı sıra uydu üzerinden çift yönlü internet hizmeti edinmek için geliştirilmiş uydu interneti gibi irtibat sistemleri üzerinde ön araştırmalara başladığını belirtti. Xiaomi CEO’su, röportajda 6G çalışmalarıyla ilgili daha pozitif data vermedi.

Koronavirüsün şirket üzerindeki etkisine de değinen Lei Jun, salgının tedarik zincirlerini ciddi şekilde etkilediğini belirtti. Ayrıca Xiaomi’nin 5G zeki telefon üretimini çoğaltmak için fabrikalara takriben 35 milyon dolar oturtmak zorunda kaldığını da öne sürdü. Şirket, sene ardına kadar Çin’de 4G cihazların üretimini durdurarak 5G telefonlara tatmin edici kaynağı sağlamayı hedefliyor. Hem çığır açan teknolojilerle donatılmış yeni cihazlara ve IoT cihazlarına odaklanıyor.

Hakkında admin

Check Also

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Android işletim sistemi oldukça uzun zamandır kullanımda ve ondan öncesine kadar giden çok fazla uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir