Anasayfa / Genel / Xiaomi, 2020’nin En Yenilikçi 50 Şirketi Listesine Girmeyi Başardı

Xiaomi, 2020’nin En Yenilikçi 50 Şirketi Listesine Girmeyi Başardı

Bilhassa akıllı telefon dünyasındaki fiyat / performans telefonlarıyla aşina Çinli teknoloji devi Xiaomi, epeyce geniş bir mahsul gamına sahip ve bünyesine eklediği ürünleri de geliştirmeye, yenilemeye devam ediyor.

Ar-Ge çalışmalarına oldukça önem veren şirket, izlediği bu yolun karşılığını da alıyor gibi gözüküyor. Xiaomi kadar yayınlanan blog yazısına kadar şirket, Boston Consulting Group kadar düzenlenen raporda 2020 yılının en reformcu 50 şirketi arasına girdi.

Xiaomi, üçüncü defa en reformcu şirketler aralarında:

en yenilikçi 50 şirket listesi 2020

Boston Consulting Group göre En Yenilikçi Şirketler listesine girmeyi başaran Xiaomi için bu, bir ilk değil. Çinli teknoloji devi, daha öncesinde 2014 ve 2016 yıllarında da en reformcu şirketler listesine girmeyi başarmıştı.

Xiaomi Uluslararası Başkanı Shou Zi Chew, üçüncü kez yakaladıkları bu başarıyla ilgili olarak “Bu netice, yenilikçi teknolojilerle dünyadaki herkese daha iyi bir hayat sunma misyonumuzla örtüşüyor. Bu, dünya genelinde varlık gösterdiğimiz 90 ’dan artı pazarda bulunan Mi hayranları ve kullanıcıları için bilindik bir durum. Bu şirkette, teknolojinin önerebileceklerinin sınırlarını sıkmak için cesur yenilikleri kucaklıyoruz” ifadelerini kullandı.

ar-ge

Blog yazısına tarafından şirket, önümüzdeki beş yıl için 5G, suni zekâ ve IoT gibi alanlarda kazanan konumda edinmek için 7 milyar dolarlık bir yatırım yapıyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi Ar-Ge alanındaki çalışmalara ağırlık veren Xiaomi ’nin 2019 yılında bu alandaki yatırımları bir önceki seneye tarafından %29,7 artarak 1,1 milyar dolara ulaştı.

31 Mart 2020 itibarıyla şirketin değişik departmanlarda 9 bine yakın (8 bin 984) Ar-Ge çalışanı bulunuyor ve Ar-Ge çalışanları, şirketin tam zamanlı çalışanlarının %48,6 ’sını oluşturuyor. Şirket, 2020 yılında Ar-Ge yatırımlarını 1,4 milyar dolara çıkarmayı planlıyor.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir