Anasayfa / Genel / Xbox’ın Eski Yöneticisi: PlayStation 5’in 500 Dolardan Fazla Olması Söz Konusu Değil

Xbox’ın Eski Yöneticisi: PlayStation 5’in 500 Dolardan Fazla Olması Söz Konusu Değil

Japon teknoloji devi Sony, tüm oyun dünyasının merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ’i birincil kez geçtiğimiz hafta düzenlenen ‘The Future of Gaming ’ etkinliğinde resmiyete kavuşturmuştu. çoğunlukla PlayStation 5 ’e gelecek oyunlar üstüne kurulu olan faaliyet, oyuncuların gazını almış olsa da hâlâ daha cevaplanmamış birçok soru var.

Cevaplanmamış sorulardan biri de tabii fakat hepinizin bildiği üzere yeni konsolun fiyatı. Geçtiğimiz günlerde Amazon Birleşmiş Krallık’ta ortaya meydana çıkan PlayStation 5, 599,99 pounddan listeleniyordu. Oyuncuları düş kırıklığına uğratan bu fiyat etiketi, kısa sürede sosyal medyanın da gündemine düştü. Şimdiyse Xbox’ın eski bir yöneticisi, PlayStation 5 ’in fiyatı hakkında deyim yerindeyse yüreklere su serpecek bir iddiada bulundu.

‘Bu konsolun 499 dolardan fazla olması imkânsız ’

PlayStation 5 fiyat

 “ ’Katiyen asla deme ’ sözüne inanıyorum. Ancak katiyen çağırmak zorundayım. Bu konsolun 499 dolardan fazla olması imkânsız.”

Daha önceleri Xbox, Electronic Arts, SEGA gibi firmalarda üst seviye görevlerde çalışmış, şimdilerdeyse Amazon ’da üst seviye yönetici olarak çalışan Albert Penello, Twitter ’da geçtiğimiz hafta gündem olan Amazon PlayStation 5 fiyat sızıntısıyla ilgili bir gönderiyi yanıtladı. Yeni neslin hemen çoğu kişinin beklediğinden daha ucuz bir giriş fiyatına sahip olacağını düşünen Penello, PlayStation 5 ’in 499 dolardan pozitif bir fiyata sahip olmasını ‘imkânsız ’ olarak nitelendirdi.

Bu iddia başta kulağa biraz garip geliyor olabilir ama iddiaları ortaya atan kişinin geçmişine baktığımızda ve yıllarca Xbox için çalışan bir kişi olduğunu düşündüğümüzde böylece da hakikat payı olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçta Albert Penello, bu sektöre yıllarını vermiş ve konsol piyasasından anlayan bir kişi.

Penello ’nun PlayStation 5 ’in fiyatı hakkındaki tahmini oyuncuları sevindirmiş olabilir. gerçi nihayetinde bunun yalnızca bir iddiadan ibaret olduğunu, hakiki fiyatın ne olacağını ancak ilerleyen günlerde öğrenebileceğimizi unutmamak gerekiyor.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir