Anasayfa / Genel / Wolverine’in Marvel Sinematik Evreni’ne Gelebileceği Ortaya Çıktı

Wolverine’in Marvel Sinematik Evreni’ne Gelebileceği Ortaya Çıktı

21st Century Fox ve Marvel’ın Disney çatısı aşağıda birleşmesi, çoğu yeni yapımın geleceği ve yayınlama hakları Fox’un elinde olan Wolverine gibi bir takım meşhur süper kahramanların Marvel Sinematik Evreni’ne eklenmesi konusunda bir ışık yakmış oldu. Daha önce elde edilen bilgilere tarafından Disney, üçüncü bir ‘National Treasure’ (Büyük Hazine) filmi ve yeni bir Scream (Çığlık) filmi yapıyordu. Keza Taskmaster’ın da yeni çıkacak Black Widow filminde baş fena kişilik olacağı ortaya çıkmıştı ve bu haberlerin tümü doğrulandı. 

Derhal yeniden Disney’den gelen bilgilere bakılacak olursa Disney; Wolverine’i, yeni Black Panther filminin hikâyesine dâhil etmeyi planlıyor. Black Panther’in hikâyesi, Adamantium maddesinin Wakanda’da bulunması üzerinden Wolverine’e bağlanacak. Birçoğumuzun bildiği üzere Adamantium, Afrika’da yer alan bir maddenin eritilmesiyle suni bir şekilde oluşturulmuş, Wolverine’in tüm iskelet sistemini kaplayan metal sanki bir madde.

Yeni Wolverine’i kim oynayacak?

Wolverine

Çizgi romanlarda, Adamantium maddesi orijinal olarak Captain America‘nın da kalkanını geliştiren Dr. Myron Maclain tarafından üretilmişti lakin bu yeni Wakanda konseptiyle Adamantium’un Marvel Sinematik Evreni‘nde daha bambaşka bir kökene sahip olacağı düşünülüyor. Bu ilginç metalin Wakanda’da, Black Panther’in kız kardeşi Shuri göre bulunup Adamantium’a dönüştürülebileceği de ortaya çıkan varsayımlar arasında yer alıyor.

Hem Wolverine’in Adamantium kaplama iskelet sistemini veren Weapon X projesi de Wakanda göre planlanmış bir olay olarak karşımıza çıkabilir. Olaylar bu şekilde gelişirse 21st Century Fox’un X-Men serisinde bulunan Wolverine’den fazla daha ayrı bir karakter izleyeceğiz gibi duruyor.

Merak edilen bir diğer soru da Marvel Sinematik Evreni’nde Wolverine’i kimin oynayacağı. Ne eyvah ama Hugh Jackman bu rol için kendisine götürülen teklifi reddetmiş durumda. Hugh Jackman yerine Disney, Taron Egerton ve Keanu Reeves gibi isimlerle Wolverine rolü için anlaşmaya çalışıyor. Natürel yeni Wolverine’i kim canlandırırsa canlandırsın, Hugh Jackman’ın ‘Logan’ filminde ortaya koyduğu son performansını devretmek için epey bir mücadele göstermesi gerekecek. 

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir