Anasayfa / Genel / WhatsApp’ta Son Görülme ve Çevrimiçi Bilgisinde Sorunlar Yaşanıyor

WhatsApp’ta Son Görülme ve Çevrimiçi Bilgisinde Sorunlar Yaşanıyor

Günümüzde milyonlarca kişinin benzer anda mesajlaştığı dilekçe WhatsApp, ara sıra tedirgin dakikalar yaşayabiliyor. Uygulama geçtiğimiz dakikalarda yeniden böyle bir süreçten geçmeye başladı. Birçok WhatsApp kullanıcısı, konuştukları kişinin son görülmelerini ya da çevrimiçi olup olmadıklarını görememeye başladı.

Uluslararası bir gözlem sitesi olan Down Detector ’da yer alan verilere tarafından WhatsApp, derhal tedirgin dakikalar yaşıyor. WhatsApp ’ta can sıkıntısı yaşadığını dile getirenlerin %68 ’lik kısmı, popüler gerçekte konuştukları kişinin son görülme veya çevrimiçi durumlarını görüntüleyemediklerini belirtiyor.

Down Detector’da son şart:

whatsapp

Ayrıca platformda bulunan diğer verilere tarafından kullanıcıların %26 ’sı, WhatsApp ’a bağlanmakta bezginlik yaşıyor. Geçtiğimiz dakikalar içinde şu belli başlı dek takriben 3.000 WhatsApp kullanıcısı gerçekte sorun yaşadığını Down Detector’a rapor etmiş durumda.

Yine Down Detector ’da yer alan haritaya göre WhatsApp ’ta şu dakikalarda hissedilen bu can sıkıntısı en çok Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Amerika ’daki kullanıcıları etkilemekte. Twitter üstünde de birçok kullanıcı WhatsApp ’ta sorun yaşadığını dile getirmekte.

whatsapp

Sorunların yoğun bir şekilde görüldüğü noktaların yanı sıra ülkemiz de de çoğu kullanıcı aynı durumdan şikâyet ediyor. Kullanıcılar, birçok yerde görülen son görülme veya çevrimiçi durumunun görüntülenemediğini söylüyor. WhatsApp tarafındansa henüz konuyla ilgili bir atak yapılmış değil.

WhatsApp üstünde görülen kullanıcının son görülme ve çevrimiçi durumunun görüntülenememesi sorunu, WhatsApp ’ın iOS ve Android versiyonlarının yanı sıra WhatsApp Web ’de de karşımıza çıkıyor. WhatsApp ’ı bilgisayarlarından kullanan kullanıcılar da aynı sorunu yaşıyor oysa sorunu yaşamış birçok kullanıcı mesaj gönderirken veya alırken bir sorun yaşamadıklarını da dile getiriyor.

Hakkında admin

Check Also

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, PlayStation Plus aboneliğine sahip olan kullanıcıların kasım ayında ücretsiz olarak erişebilecekleri oyunları açıkladı. Sony’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir