Anasayfa / Genel / WhatsApp, Kullanıcılarının Hayatını Kolaylaştıracak Bir Dizi Yeni Özellik Test Ediyor

WhatsApp, Kullanıcılarının Hayatını Kolaylaştıracak Bir Dizi Yeni Özellik Test Ediyor

WhatsApp, hem Android keza de iOS için yeni özellikler getirmeye hazırlanıyor. Başvuru Formu içinde bazı tatbik kolaylıkları sunacak bu yeni özellikler henüz deneme aşamasında. Depolama kullanımını düzenlemeye yönelik geliştirmelerin yanında, kullanıcıların tarihe göre mesaj aramasını ve yıldızlı mesajlar dışındaki mesajları temizlemesini sağlayacak yeni özellikler de var.

iOS ve Android kullanıcılar için test edilen özellikler neler?

iOS için test edilen özellikler aralarında en çok dikkat çekeni, mesajları tarihlerine tarafından arama seçeneği. bununla birlikte birçok defa her tarafta gönderilen görselleri iletme seçeneği yerine Google ’da arama seçeneği de iOS için deneme edilen yenilikler aralarında. Bu nitelik daha önce Android kullanıcıları için duyurulmuştu ve yakında iOS kullanıcıları için de kullanıma sunulacak gibi görünüyor. Android için ise iletileri boyutlarına ve eski-yeni olma durumlarına göre filtreleme seçenekleri deneme ediliyor. Bu sayede mesajlaşma içinde arananı bulmak çok daha kolay olacak.

Görselleri Google ’da arama özelliğinin ise özellikle WhatsApp üstünde daima iletilerek yayılan sahte haberlerin önlemek için atılan bir adım olduğunu düşünebiliriz. Son dönemde Facebook ’un bu konuda oldukça alıngan davrandığını göz önünde bulundurursak aynı denetim mekanizmalarını WhatsApp üstünde de kurmaya çabalaması mümkün.

aynı zamanda kullanıcıların bir takım mesajları dışında tutarak öteki yazışmaları silmesine imkan tanıyan nitelik de geliştiriliyor. Bu nitelik yeni yok ancak depolama alanında yaşanan sorunlar nedeniyle seçili mesajların da silinebilmesi durumunun önlemek için bir takım düzenlemeler yapılıyor.

WhatsApp bütün dünyada en fazla seçim edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olma özelliğini hâlâ elinde tutuyor ve kullanıcı dostu yenilikler ile uygulamayı daha pratik ve fonksiyonel ülkü getirmek bu noktada epeyce kayda değer.  Natürel fakat bu özellikler henüz test aşamasında ve ne kadarı kullanıma sunulacak ya da kullanıma sunulana dek ne gibi şartların değişmesi yaşanacak hemen şimdi net yok. 

Hakkında admin

Check Also

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

Microsoft PowerPoint, ilgi çekici sunumlar hazırlamak için güzel bir sunum hazırlama programı olmasına rağmen pek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir