Anasayfa / Genel / watchOS 7’nin Hangi Apple Watch Modellerine Geleceği Belli Oldu

watchOS 7’nin Hangi Apple Watch Modellerine Geleceği Belli Oldu

Apple dün akşam gerçekleştirdiği WWDC20 etkinliğinde iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur ile birlikte birçok duyuru gerçekleştirdi. Dünkü etkinlik batmış dolu geçti, dolayısıyla bir takım şeyleri gözden kaçırmak oldukça muhtemeldi.

Siz de bir Apple Watch kullanıcısıysanız ve dünkü etkinliği izlemediyseniz, akıllı saatinizin watchOS 7 ’yi alıp almayacağını merak ediyor olabilirsiniz. watchOS 7 ’yi alıp alamayacağınızın cevabı, hangi modeli kullandığınıza kadar değişiyor.

watchOS 7 alacak olan Apple Watch modelleri:

watchos 7

Son dönemlerde meydana çıkan Apple Watch‘lardan bir tanesini aldıysanız sizin için hoş haberlerimiz var. Teknoloji devi, Apple Watch Series 3 ve daha üstteki model zeki saatlerin watchOS 7 işletim sistemi desteğini alacağını açıkladı.

Daha eski model bir Apple Watch sahibiyseniz ne yazık fakat sizler için haberlerimiz fena. Şirket; Apple Watch Series 0, Apple Watch Series 1 ve Apple Watch Series 2 ’nin watchOS 7 desteği almayacağını duyurdu.

watchos 7

Apple, hem yeni watchOS 7 özelliklerinin tamamının bütün Apple Watch modellerinde kullanılamayacağını da açıkladı. Şirket, bu konuda daha detaylı bir yorumlama yapmadı oysa ilerleyen zamanlarda hangi özelliklerin hangi zeki saatlerde kullanılamayacağı da ortaya çıkacaktır.

watchOS 7 ’yi kullanabilecek olan Apple Watch sahipleri; yeni spor etkinliklerine, bir takım yeni saat arayüzlerine ve uyku peşine düşüp takip desteğine kavuşacaklar. Hem ellerinizi yıkamanız gerektiğini hatırlatan bir sayaç da yeni işletim sisteminde yer alacak. watchOS 7 ’nin geliştirici betası yayınlandı, halka açık betası da önümüzdeki ay yayınlanacak. İşletim sisteminin kararlı sürümüyse eylül ayında kullanıcılarla buluşacak.

Hakkında admin

Check Also

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi'nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi’nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü’ne (EMK) bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir