Anasayfa / Genel / WatchOS 7 ile Apple Watch’a Koronavirüs Günlerine Özel El Yıkama Uyarısı Geliyor (Video)

WatchOS 7 ile Apple Watch’a Koronavirüs Günlerine Özel El Yıkama Uyarısı Geliyor (Video)

Apple ’ın dün tanıttığı yeni işletim sistemi sürümleri aralarında Apple Watch ’ların işletim sistemi olan WatchOS ’un yeni sürümü WatchOS 7 de bulunuyordu. Özellikle arayüz kısmında önemli değişikliklerigetiren WatchOS 7, Siri için de o kadar çok geliştirme sunuyor.

Apple WatchOS 7

WatchOS 7, öteki yeniliklerin yanında koronavirüs önlemlerinden biriyle ilgili de bir özellik getiriyor. WatchOS 7 ’de yer alan el yıkama özelliği, kullanıcı ellerini yıkadığında otomatik olarak algılıyor ve kullanıcının ne değin vakit ellerini yıkadığını peşine düşüp takip ediyor. 

Uzmanlar göre önerilen 20 saniyelik el yıkama süresini temel alan WatchOS 7 ’nin yeni özelliği, el yıkama işlemi boyunca kullanıcıya uyarı sağlıyor. Bu sayede kullanıcının doğru bir şekilde ve tatmin edici sürede ellerini yıkaması sağlanacak. Apple Watch, el yıkama süresini peşine düşüp takip edebilmek için akan suyun ve köpüren köpüğün sesini de dinleyecek.

Apple WatchOS 7

Koronavirüs salgınının tüm dünyada etkili olduğu bu günlerde virüse karşı önlem almak fazla önemlidir. Ellerin yıkanması da yüzeylerden de bulaşabilen koronavirüsten korunmak için oldukça önemlidir. böylece WatchOS 7 ’yle gelecek el yıkama uyarısı özelliği, el hijyeni için hoş bir hatırlatma olabilir.

Birçok yeni özellikle beraber gelecek WatchOS 7 ’nin geliştirici beta sürümü bugün yayınlandı. Bu beta sürüme sadece Apple Geliştirici Programı ’na dahil olanlar erişebiliyor. WacthOS 7 ’nin halka açık beta sürümü ise temmuz ayında yayınlanacak. Kararlı sürümün yayınlanması ise güz aylarını bulacak.

WatchOS 7 ’yle gelecek el yıkama uyarısının videosu:

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir