Anasayfa / Genel / Walmart, Koronavirüs Nedeniyle Kasiyersiz Mağaza Konseptini Test Edecek

Walmart, Koronavirüs Nedeniyle Kasiyersiz Mağaza Konseptini Test Edecek

Walmart, etkisini azaltmış olsa da aralıksız koronavirüs salgını sebebiyle kasiyersiz egzersiz sistemini emin mağazalarda test edeceğini açıkladı. Şirket bununla birlikte bu durumun ödeme sürelerini ve kasalarda oluşan uzun kuyrukları da olumlu yönde etkileyeceğini düşündüklerini söyledi. ABD’deki en büyük istihdam kaynaklarından biri olarak kabul edilen Walmart ’ın bu yeni uygulamasının getireceği etkiler çoktan merak edilmeye başlandı.

Gelen bilgilere göre şimdilik sadece tek bir mağazada uygulanmaya başlanacak bu yeni yöntem, Walmart ’ın insan etkileşimini sınırlaması için geliştirilen bir strateji fakat bunun yanında bahsi geçen durumun müşterilerin fazla daha seri biçimde ödeme yapıp mağazayı terk etmelerini sağlaması da beklentiler aralarında. Keza her şeyin yolunda gitmesi hâlinde Walmart ’ın yeni konsepti daha fazla mağazaya genişletmesi ihtimalinin de üzerinde duruluyor.

Yeni konsept daha da genişleyebilir:

walmart

Koronavirüs salgını devam ederken insan etkileşimini kısıtlamak namına düşünülen bu kasiyer kaldırma fikri güzel olsa da bunun bir takım riskleri de var. Büyük perakende şirketlerinin zaman içerisinde bu yeni konsepti benimsemesinin istihdam açısından kötü olacağı düşünülüyor. Bazı çevreler bu durumun aslında millet güvenliği adına mı yoksa şirketlerin maliyetlerini azaltma adına mı yapıldığını sorguluyor ve net bir karar veremediklerini aktarıyor.

Walmart ’ın geçtiğimiz mart ayında insan temasını engellemeye yardımcı olmak için dokunmatik bir ödeme sistemi getirdiği ve sistemin Apple Pay ’e benzer şekilde çalıştığı biliniyor. Müşterilerin Walmart uygulamasına ekledikleri kredi veya armağan kartlarıyla alışveriş yapabildikleri sistemin başarılı olduğu da tanıdık bir hakiki. Yaklaşık dört aydır sürdürülen yeni ödeme sistemi kullanıcılardan da iyi geri bildirimler almış durumda. Şu lahza merak edilen şeyse kasiyersiz mağazanın ne denli sürdürülebilir olacağı. Getirilen yeniliğin alıcı yansımalarını ilerleyen günlerde gelecek haberlerle takip edip anlayacağız.

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir