Anasayfa / Genel / Venom 2 Geliyor: Vizyon Tarihi, Örümcek Adam Bağlantısı, Hikayesi ve Tüm Detaylar

Venom 2 Geliyor: Vizyon Tarihi, Örümcek Adam Bağlantısı, Hikayesi ve Tüm Detaylar

Örümcek Adam dünyasının sevilen kötülerinden birisi olan Venom, 2018 yılında beyazperdeye taşınmasının arkasından 850 milyon dolardan pozitif gişe hasılatı elde etti. Filmin oyuncu kadrosu, film daha çıkmadan filmin gişe rekorları kıracağına son derece emindi ve film beklentilerin çok üstünde başarılar elde etti. Haliyle Venom 2, yani devam filminin kapısı aralandı.

İlk filmde yaşanılan başarının ardındaki konunun bir seriye dönüşmesi ve ikinci filmin çekilmesi kaçınılmazdı. Hayranlar uzun zamandır heyecanlı bir şekilde filme dair yeni haberler bekliyordu. Biz de serinin ikinci filmi Venom: Let There Be Carnage filmi hakkında kadrosundan konusuna kadar bildiğimiz tüm bilgileri sizlerle paylaştık. 

Venom: Let There Be Carnage kadrosunda kimler var?

venom 2

Tom Hardy, ilk filmde göstermiş olduğu başarılı performansından sonra izleyicilerin gözünde Eddie Brock ve Venom karakterleriyle birleşerek insanları büyüledi. Bir kere Venom karakteriyle Tom Hardy özdeşleştirdikten sonra, ikinci filmde aynı karaktere başka bir oyuncuyu oynatmak büyük hata olurdu. Neyse ancak günümüzde film yapımcıları bu tür filmler için oyuncularla uzun süreli anlaşmalar imzalıyorlar. 

Yapımcı Amy Pascal, hayranları şaşırtmayarak ikinci filmde de başrolde Tom Hardy ’i izleyeceğimizi doğruladı ve Tom Hardy hakkında; “Venom ’u düşündüğünüz vakit, aklınıza ıstakozlarla doymuş bir küvette oturan Tom Hardy ’den başkasını düşünemiyorsunuz ve rolü Tom Hardy ’nin aldığını gördüğünüzde tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp olanları izlemektir” diyor. 

venom 2

İlk filmden tanıdığımız bir başka ad olan Michelle Williams, Eddie Brock ’un eski eşi Anne Weying rolü ile ikinci filmde de karşımıza çıkacak. Aktris Michelle Williams, bir internet sitesine verdiği röportajda lafı hiç uzatmadan “kinci filmde de varım” dedi. Umuyoruz oysa devam filminde Anne ve Eddie ’nin ilişkisi daha eksik bir karmaşık hal alır ve Michelle Williams da yeni filmde kadın Venom ’a daha fazla yer verilmesini istediğini dile getirmiş bile. 

Demin bütün kesinleşmese de oyuncu kadrosuna yeni dahil olacak isimlerden birisi Naomie Harris gibi gözüküyor. James Bond filminden bilinen olduğumuz Harris ’in, serinin devam filminde fena adam Shriek ’i oynayacağı varsayım ediliyor.

Filmin bir diğer sürprizi, Carnage rolünde izleyeceğimiz Woody Harrelson olacak:

venom 2

Woody Harrelson gibi gösterişli bir ismi kötü adam rolüne koyan Sony, böylece keza fena karakterler konusunda en düşük Warner Bros. ve Disney kadar gösterişli olmak istiyor. Tom Hardy ’nin Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşım sayesinde filmin hızlı katili Woody Harrelson ’ın ikinci filme dair birincil kareleri açığa çıkmış oldu. 

Eğer hatırlarsanız, Venom 2 filminin logosunu birincil paylaşan tekrar Tom Hardy olmuştu ve oyuncu, Instagram üzerinden yaptığı bu paylaşımla herkesi heyecanlandırmayı başarmıştı. Dilerseniz paylaşıma dair daha ayrıntılı yazmış olduğumuz içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

bunun dışında Stephen Graham, Venom devam filminde de oynayacağını doğrulasa da hangi rolde oynayacağı az önce belirtilmedi. Killing Eve dizisinden tanıyor olabileceğiniz Sean Delaney, Insider adlı bir dergiye verdiği röportajda, Venom: Let There Be Carnage filminde minik de olsa bir rolü olduğunu ve karakterin hikaye için son derece manâlı olduğunu belirterek, izleyicilerin film sırasında “Onu keşke daha uzun vakit görebilseydik” diyeceğini iddia ediyor.

Sony’nin Marvel evreninde bulunan diğer kötüler Venom 2’de de karşımıza çıkabilirler:

venom 2 morbius

Sony ’nin üretim bandında acilen birden artı süper kahraman filmi olduğunu düşünürsek, Morbius, Silver Sable, Black Cat, Nightwatch ya da Blackjack gibi karakterleri Venom 2 filminde de bakmak gayet muhtemel; özellikle bizim Spider ’ı Morbius ’un fragmanında kısa bir süreliğine de olsa gördükten daha sonra…

Marvel Studios başkanı Kevin Feige, filmler arası karakter geçişlerinin muhtemel olduğunu belirtti ve Venom ’un yapımcısı Amy Pascal, her ne dek sıkı bir Tom Holland hayranı olduğunu söylese de filmde Tom Holland’ı görüp göremeyeceğimize dair bir anahtar sözcük vermedi.

Spider-Man ve Venom çatışmasında son koşul ne?

venom 2

Her ne değin birincil filmde Spider-Man ’e dair bir iz göremesek de yapılan tüm imalar, karakteri ikinci filmde görebileceğimize dair umutlandırıyor. Oysa biz gerçi fazla umutlanmayarak, devamlılık tamamen yerine oturduktan sonradan Spider-Man ’i ola ki üçüncü filmde görebiliriz diye düşünüyoruz.

İlk filmin yönetmeni Ruben Fleischer, Spider-Man ve Venom aralarında yaşanacak çatışmanın gerçekten her şeyin bittiği yer olarak gösteriyor. İkinci filmde Fleischer ’in yerini Andy Serkis ’in aldığını düşünürsek, karşımıza çıkacak her şeye karşısında hazırlıklı olmakta avantaj var.

Venom: Let There Be Carnage filminin konusu ne olacak?

venom 2

Venom 2 filminin yönetmeni Andy Serkis, filmin “mucizevi bir üretim” olacağını söyledi, ama artı detaylar vermemeyi tercih etti. IGN’e verdiği röportajda “Size fikirlerim hakkında artı detay veremem çünkü ben de daha başlangıç aşamasındayım. Ama görsel olarak ne bakmak istediğim hakkında bir takım fikirlerim var ve karakterleri öbür bir boyuta taşımak istiyorum” dedi. 

Filmin bir öteki yapımcısı Matt Tolmach, Venom 2 filminin daha çok Eddie ve Venom arasındaki ilişkiye yoğunlaşacağını belirterek; “Venom filminin kalbi tekrar tekrar Eddie ve Venom arasındaki ilişkiydi. Bu iki karakter, birbiriyle nasıl yaşaması gerektiğini ve bir aradayken daha başarılı olduklarını çakmak zorunda.” dedi. 

venom 2

Matt Tolmach ’ın söylediklerine bakılırsa, Eddie bir yanlamasına kendi karanlık iç dünyasına içten bir yolculuğa çıkarken bir yana da hem yeni keza de eski düşmanlarına karşısında mücadele etmek zorunda kalacak. İlk filmin sonu, hikayenin devamında diğer yaşamların da ortaya çıkacağını vadetmişti ve bu öteki hayat diye bahsedilen şeyin Carnage olduğu besbelli. Carnage kimdir, nasıl bir kötüdür öğrenmek isterseniz buraya tıklayarak ayrıntılı yazımıza ulaşabilirsiniz.

Yapımcı Avi Arad, Carnage ’ın gelişinden yalnızca çizgi romanları okuyanların memnun kalacağını belirtiyor ve Carnage için “O, işkence gören bir ruhtan başkası değil. Filmdeki hedef Carnage ’ın kimin canını yakacağı yok, yarattığı yıkımın ardından motivasyonu göstermektir” diyor. 

Venom: Let There Be Carnage fragmanı ne vakit yayınlanacak?

venom 2

Venom 2 filminin fragmanını Nisan ayının başlarında göreceğimize dair söylentiler vardı oysa besbelli hala bir fragman değil. Bunun yerine, yalnızca filmin adını öğrenmemize yetecek dek minik bir sahne ve film setinden kareler yayınlandı. Venom 2’nin film setinden yayınlanan karelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Venom: Let There Be Carnage vizyon tarihi ne zaman?

venom 2

Venom 2, 25 Haziran 2021 ’de seyircileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Film, ilk başta 2 Ekim 2020 tarihinde İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri ’nde yayınlanacaktı ancak tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgını yüzünden vizyona girecek diğer filmler gibi Venom 2 de pandemiden nasibini aldı. Venom 2, 6 Haziran’da Fandom tarafından yapılan bir ankette 2021 yılının en fazla beklenen filmi olarak seçildi. Yazı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Film, çekilmeye Kasım 2019 ’da başlandı ve çekimlerin Nisan 2020 gibi bittiği düşünülüyor. Neyse ama pandemi, filmin çekimlerini çok pozitif etkilemedi ve film şu anda adamakıllı hazır bir şekilde seyircisiyle buluşmak için bekliyor.

Venom 2 ’den önce Jared Leto ’nun başrolünde oynadığı Morbius filmi 31 Temmuz 2020 ’de vizyona girecekti oysa bu filmin gösterim tarihi de ertelenerek 19 Mart 2021 ’e çekildi. 2020 yılında girecek filmlerin az daha tümü gösterim tarihlerini bir sene ertelemek zorunda kaldı ve bu da tüm dünyadaki bütün film sektörlerini büyük zarara uğrattı. 

Hakkında admin

Check Also

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi'nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi’nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü’ne (EMK) bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir