Anasayfa / Genel / Valve, Steam Oyun Festivali: Yaz 2020 Etkinliğini Ertelediğini Duyurdu

Valve, Steam Oyun Festivali: Yaz 2020 Etkinliğini Ertelediğini Duyurdu

Oyun dünyasının en popüler şirketlerinden bir parça başına olan Valve ’in, normalde 9 Haziran tarihinde düzenleyeceği Steam Game Şenlik (Steam Oyun Festivali) bir hafta ötelendi. Valve, yayınladığı açıklamada Steam etkinliğinin bu yaz sürümünün 16 Haziran – 22 Haziran tarihleri arasında düzenleneceğini duyurdu.

Steam Oyun Festivali ’nin yaz ayağı, normalde E3 haftasında gerçekleştirilecekti. Valve, faaliyet sırasında çıkacak olan yeni oyunlar için değişik demoların ya da kısa oynanış sürelerinin deneyimlenebileceğini ve bu oyunların etkinliğe katılan geliştiricileriyle iletişime geçilebileceğini ifade etti.

Steam Yaz Oyun Festivali

steam game festival summer edition

Steam Oyun Festivali: Yaz 2020, Steam ’in üçüncü etkinliği olacaktı. İlk etkinlik, Geoff Keighley ’nin The Game Awards ’u ile kesişmişti ve 48 saat her tarafında sürmüştü. Mart ayında gerçekleştirilen bahar etkinliği, COVID-19 endişesi sebebiyle ertelenen Game Developers Conference (Oyun Geliştiricileri Konferansı) sırasında gerçekleşmişti.

Valve, normalde 9 Haziran ’da gerçekleştirilecek olan etkinliğin neden ertelendiğiyle ilgili herhangi bir açıklamada bulunmasa da ABD ’nin Minneapolis kentinde George Floyd ’un öldürülmesini protesto etmek için insanların sokağa dökülmesinden kaynaklı olmasına mümkün gözle bakılıyor.

Fiilen ABD ’deki ırkçılığa karşısında gerçekleştirilen bu protestolar sebebiyle etkinliğini iptal eden veya öteleyen tek şirket Valve yok. Sony Interactive Entertainment, Activision, Epic Games ve Electronic Art gibi oyun firmaları gerçekleştirecekleri duyurular için yapacakları etkinlikleri şu lahza odak noktası bambaşka bir yerde olduğu için ertelemişti. Protestoların ne değin devam edeceğini ve protestolar devam ettikçe bu tür etkinliklerin ne dek erteleneceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir