Anasayfa / Genel / VALORANT’ın Rekabet Modu Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

VALORANT’ın Rekabet Modu Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Riot Games’in bu seneki bombası VALORANT, kısa bir süre önce kapalı betasından çıkarak oyun dünyasına damga vurmuştu. Hemen Şimdi beta sürümünden yeni çıkan oyun, yavaşça eksiklerini tamamlamaya devam ediyor. Riot hemen de oyuncuların Rekabet modu hakkında bilinmesi gereken her şeyi bu hafta ortaya çıkardı. Gelin bu moda daha yakından bakalım.

Oyun hakkındaki güncelleme, kıdemli yapımcı Ian ‘BrightEyz’ Fielding göre geldi. Fielding, beta sürümü sırasında epeyce kafa karıştıran ‘VALORANT’ isimli Rekabet modunun isminin yenilendiğini belirtti. Rekabet modunun adının oyunun ismiyle benzer olan ‘VALORANT’ yerine, ‘RADIANT’ olarak değiştirildiği açıklandı. Keza, tüm dereceli kademelerini kapsayan tablo güncellendi.

Karşılaşmalar artık daha dengeli olacak:

VALORANT dereceli

Rekabet modunun isminin değişmesinin yanı sıra yatırma karşılaşmalarında da ekip arkadaşlarıyla birlikte oynamak daha basit hâle geldi. Sizden çok daha iyi veya fazla daha fena oynayan arkadaşlarınız olsa bile karşılaşmalar bundan böyle daha dengeli olacak. Riot, karşılaşmaların dengesi konusundaki çalışmaların sürdürüleceğini de belirtti.

Riot, oyuncuların koyma karşılaşmalarına arkadaşlarıyla girebileceklerini de açıklayarak birçok oyuncuyu memnun etti. VALORANT, belirtilmiş bir hüner farkına kadar oyuncuların sipariş verme karşılaşmalarına arkadaşlarıyla katılmasına izin verecek ancak arkadaşınızla aranızda koskocoman beceri farkı bulunuyorsa rekabet bütünlüğünün bozulmaması namına birlikte oynamanıza müsade verilmeyecek.

Kıdemli yapımcı, yaptığı açıklamada eşleştirme sisteminin de iyileştirilmeye devam edildiğini bildirdi. Yapımcı keza oyuncuların performanslarını peşine düşüp takip etmesini kolaylaştırmak nedeniyle bir takım düzenlemelerde bulunduklarını da aktardı ve “VALORANT’ın rekabetçi ekosistemi için belirlediğimiz ideallerin manâlı bir kısmını takım oyunu oluşturuyor. Bütün oyuncularımıza bir araya gelip yüksek ödüllü turnuvalarda takım olarak yarışabilme fırsatı sunmak istiyoruz ve takım odaklı rekabete dayalı karşılaşmalarının unutulmaz ve bol ödüllü etkinliklere kapı açmasını umuyoruz” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

Hakkında admin

Check Also

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Kasım ayı, ilk gününden son gününe kadar neredeyse her yerde indirimlerin yapıldığı bir ay olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir