Anasayfa / Genel / VALORANT’a Teslim Olma Seçeneği Geliyor

VALORANT’a Teslim Olma Seçeneği Geliyor

Riot Games, geçtiğimiz günlerde çıkardığı FPS türündeki oyunu VALORANT için 1.02 yamasını duyurdu. Kıdemli yapımcı Ian Fielding, yeni yamayla birlikte teslim olma işlevinin oyunculara sunulacağını aktardı.

1.02 yamasıyla birlikte oyunculara sunulacak olan yeni nitelik, dün yayınlanan blog yazısında duyurulurken teslim olma işleviyle ilgili daha artı detaya girilmedi. Ama bir bilgi madencisi, özelliğin nasıl çalışacağını bulmuş olabilir.

Teslim olma seçeneği

valorant

Teslim olma seçeneği 8. raunttan sonra ve devre başına bir kere kullanılabilecek böylece teslim olma seçeneği ‘spam’lanamayacak. Ayrıca oyuncular teslim olma yönündeki oylarını sıraya koyacaklar ve takımın geri kalanının da fikir birliğine varması için bir sonraki rauntta etkin ülkü gelecek.

VALORANT ’ın idari yapımcısı Anna Donlon, bu özelliğin bu yama içerisinde yer almadığını, karışık bir nitelik olduğunu ve halen test aşamasında olduğunu söyledi. Oyun için yayınlanan 1.01 yamasında oynanışa etki eden şartların değişmesi gerçekleştirilmişti. Bu yamada Sage ’in etkisi azaltılmış, Spike ve Spike Rush da elden geçirilmişti.

valorant

Sage ’in menzili 20 metreden 10 metreye düşürülerek etkisi azaltılmıştı. Geliştiriciler, bunun alan savunması karakteri olarak rolünü sağlamlaştırmak için yaptıklarını söylemişti. Karakterin menzilinin azaltılması, savunma tarafındaki işlevselliğini korurken bölge ele geçirmedeki verimliliğini düşürmüştü.

Spike ve Spike Rush ’taki değişikliklerin çoğunluğu ise orb’lar (küreler) civarda şekillendi. Oyun, rastgele seçilen ‘buff’larla birlikte 5 küreye sahip olacak. Oyuna eklenen ise üç buff türü bulunuyor: Sağlık Küresi (Health Orb), takım sağlığını yeniliyor; Altın Tabanca Küresi (Golden Gun Orb), oyuncuya tek atışta düşmanı öldürme özelliğini kazandırıyor; Yanıltma Küresi (Deception Orb), karşı taraf takıma 10 saniyelik ‘paranoya’ yaşatıyor. Ayrıca bunlara ilave olarak ‘Ultimate Orb’ da oyuna eklenecek.

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir