Anasayfa / Genel / VALORANT ’ta Yer Alan En İyi Silahlar, Güçleri ve Özellikleri

VALORANT ’ta Yer Alan En İyi Silahlar, Güçleri ve Özellikleri

2009 yılında çıkış yapan League of Legends ile oyuncuların gönlünde taht kuran Riot Games, yeni ücretsiz oyunu VALORANT’ı oyunculara sunduBirçok birey göre ilgiyle beklenen oyun, çıktığı andan itibaren oyuncular kadar hızlıca indirilmeye başlandı.

Yeni tür bir FPS türü olan Roleplay Shooter oyunu VALORANT, bu türün olmazsa olmazı birkaç tabanca içeriyor. Daha önce VALORANT karakterleri ve taktikleri için yazdığımız rehberlerin bir benzerini acilen de silahlar için hazırladık. Dilerseniz lafı uzatmadan hemencecik başlayalım.

Valorant silahlar

VALORANT silahları:

Tier 1 Phantom (Tüfek) Vandal (Tüfek) Operator (Belirgin nişancı tüfeği) Spectre (Makineli silah) Ghost (Tabanca) Sheriff (Tabanca) Tier 2 Bulldog (Tüfek) Guardian (Tüfek) Judge (Pompalı tüfek) Marshal (Keskin nişancı tüfeği) Ares (Hafif makineli tüfek) Classic (Silah) Tier 3 Stinger (Hafif makineli silah) Shorty (İkincil pompalı silah) Bucky (Pompalı tüfek) Odin (Hafif makineli tüfek) Frenzy (Tabanca)

Tier 1 silahlar:

Phantom (Tüfek)

Valorant phantom

CS:GO oynayanların M4A1-S isimli silaha benzetebilecekleri Phantom, susturuculu bir otomatik tüfektir. Susturuculu olmasının yerinizi gizlemesi dışarıya farklı avantajları da bulunuyor. Bunlardan biri, silahın tepmesini azaltıyor olması. Phantom, düşük tepmesinin yanı sıra kuvvetli bir silah olduğu için VALORANT ’ın en favori silahlarından biri. Ayrıca bu silahla düşmanı kafadan vurursanız, rakibinizin nişan almasını zorlaştıran bir tesir bırakıyorsunuz.

Vandal (Tüfek)

Valorant Vandal

Aynı Phantom gibi Vandal da CS:GO oyuncularına bilinen gelebilir. CS:GO ’daki AK-47 ile benzerlik belirten Vandal, Phantom ’dan daha düşük atış hızına sahipken daha fazla sekiyor oysa silahın bu dezavantajı, ateş ettiğiniz kişiyi durdurma avantajını engelleyemiyor. Orta mesafede bütün mermilerinizi tutturursanız vazgeçilmez bir tabanca haline gelen Vandal, Phantom isimli silahın bir numaralı rakibi konumunda.

Operator (Belirgin nişancı tüfeği)

Valorant Operator

Farklı oyunlarda da alışkın olduğumuz keskin nişancı tüfekleri gibi VALORANT’ta bulunan Operator isimli tabanca da gövdeden ve kafadan vuruşlarda tek mermide rakibi etkisiz ışık halkası getiriyor. Silahla ateş etmeden önce nişan elde etmek gerekiyor ve bu silahın baştan doldurma animasyonu iptal edilemiyor. Dolayısıyla oynarken mermileri saymak ve doğru zamanda doğru hamleyi yerine getirmek gerekiyor.

Spectre (Makineli tabanca)

Valorant Spectre

Phantom ’ın ufak versiyonu olan Spectre, susturuculu bir makineli silah. Eksik tepmesi baştan sona kolay teftiş edilebilen güvenilir silah Spectre ’nin hasarı ve isabetliliği, uzun mesafelerde düşük. Kısa ve orta uzaklık atışlarda ise yüksek atış hızı ve basit alışılabilen tepme şemasıyla fazlasıyla etkili hale gelen Spectre, eğer rakiplere yakın oynayan oyunculardansanız tam size tarafından olacaktır.

Ghost (Silah)

Valorant Ghost

Oyundaki en zinde silah olmasa da Ghost, düşük tepmesi sayesinde yüksek bir isabetlilik oranı sunuyor. Susturuculu bir silah olmasıyla Ghost, CS:GO ’daki USP-S silahı ile fazlasıyla benziyor. Kafadan vuruşlarda epeyce etkili olan silah, pozitif paranız olmadığı durumlarda alabileceğiniz en iyi tabancalardan biri.

Sheriff (Silah)

Valorant Sheriff

Oyundaki en pahalı ve en ölümcül tabanca olan Sheriff, mesafe fark etmeksizin tek mermide rakiplerinizi etkisiz hale getirebileceğiniz bir silah. Ekonominiz olmadığında yardımınıza koşan bu tabancayı oyunun ilerleyen safhalarında da alabilirsiniz. Eğer niyet alma kabiliyetiniz yeteri dek gelişmişse, oyunun ileri safhalarında da Sheriff ile rakiplerinize nefret salabilirsiniz.

Tier 2 silahlar:

Bulldog (Tüfek)

Valorant Bulldog

Kısa ve orta mesafede epeyce etkin bir silah olan Bulldog, rakibinizi kafadan 2 vuruşla etkisiz ayla getirmenizi sağlıyor. Düşük atış hızının yanı sıra yüksek tepme oranına sahip olması, Bulldog ’u uzaktan mesafelerdeki rakiplere karşısında birazcık zayıf ayla getiriyor. Silahta öbür bir atış modu da bulunuyor. Bu modda silaha bir dürbün ekleniyor ve tabanca üçlü atış moduna geçiyor. Dolayısıyla silah azıcık daha isabetli ülkü geliyor.

Guardian (Tüfek)

Valorant Guardian

Eğer ağırbaşlı ve nişan alma kabiliyetine güvenen bir oyuncuysanız Guardian “Bir mermi bir skor” felsefesini benimsemenizi sağlayacaktır. Güya otomatik bir tüfek olan Guardian, kafadan vuruşlarda rakibinizi tek mermide etkisiz ışık halkası getirmenizi sağlayarak oyunu domine etmenize tezgâhtar olabilir. Eğer nişan alma yeteneğinize çok güvenmiyorsanız ve rakiplerinizi vuramadığınızda panikliyorsanız Guardian böylece işinize gelmeyebilir.

Judge (Pompalı tüfek)

Valorant Judge

Sözde otomatik bir pompalı tüfek olan Judge, varsayım edilebileceği üzere kısa mesafelerde etkili. Rakiplere yakın oynayarak birçok rakibe bir anda hasar vermeyi seven bir oyuncuysanız Judge oldukça zinde bir opsiyon olacaktır fakat eğer rakiplerinize yaklaşamıyor ve işinizi uzaktan halletmek istiyorsanız o vakit Judge etkin olmayacaktır.

Marshal (Belirgin nişancı tüfeği)

Valorant Marshal

Oyundaki bir diğer keskin nişancı tüfeği Operator ’ın daha zayıf olan versiyonu Marshal, benzer isabetlilik oranına sahipken daha süratli atışlar yapmanızı sağlıyor. Marshal ile kafadan yapacağınız tek bir vuruş rakibinizi etkisiz ülkü getirmenizi sağlıyor oysa eğer rakibinizin vücuduna nişan alıyorsanız etkisiz hale getirmeniz için birkaç atış gerekiyor.

Ares (Hafif makineli tüfek)

Valorant Ares

Oyundaki muhtemelen en iyi hafif makineli tüfek olan Ares, ateş ettiğiniz rakibe epeyce pozitif oranda bir erteleme kuvveti uyguluyor. Muhakkak bunun karşılığında da yüksek bir geri tepme dezavantajı sunuyor. gerçi biraz alıştıktan sonra karşınızdaki rakibe eğilerek ateş ederseniz isabet oranınız da artacağından ötürü rakibiniz kaçamadan onu etkisiz hale getirebilirsiniz.

Classic (Tabanca)

Valorant Classic

Oyundaki en kuvvetli ve en etkili tabancalardan biri olmayan Classic, halihazırda oyuna başladığınızda bedava olarak sahip olduğunuz bir tabanca. Classic ’in ikincil atış modu, kısa mesafede epeyce etkili olan bir pompalı atış modu yapıyor. Bu da yakınınızdaki bir rakibi etkisiz ayla getirmenizde büyük rol oynuyor.

Tier 3 silahları:

Stinger (Makineli tabanca)

Valorant Stinger

İnanılmaz çabuk bir atış hızı sunan Stinger, oyunun erken safhalarında ve çoğunlukla tabanca raundundan hemen daha sonra ekonomiyi koruma amaçlı olarak satın alınabilecek fazlasıyla etkili bir tabanca. Maçın ilerleyen safhalarında ise hafif makineli bir silah olmasından ötürü Stinger ’ın gücü düşüyor. Zırhlı düşmanlara karşı çok da etkili olmayan Stinger, karşı takımın ekonomisinin zayıf olduğu anlarda epeyce kuvvetli.

Shorty (İkincil pompalı tabanca)

Valorant Shorty

Team Fortress 2 ’de Scout karakterinin silahına oldukça benzer Shorty, sawed-off olarak aşina indirilmiş bir pompalı tüfek. İkincil silah olarak alabileceğiniz Shorty, bir çatışma sırasında birincil silahınızın mermisinin bittiği anlarda bir tabancadan fazla daha iyi meslek görüyor. Çok kısa mesafelerde ikincil silah olmasına rağmen inanılmaz bir gücü olan Shorty, varsayım edilebileceği üzere uzun mesafelerde hiç etkili değil.

Bucky (Pompalı tüfek)

Valorant Bucky

Oyundaki bir diğer pompalı tüfek olan Bucky, yakın mesafelerde rakiplerinizi hızlı bir şekilde etkisiz ülkü getirebilmenizi sağlıyor. Alternatif atış modunda Bucky ’nin kurşun yayılımı daha yoğun ülkü getirerek silahı daha etkili hale getirebiliyor. yine de bunun yerine bir makineli tüfek edinmek daha iyi olacaktır.

Odin (Hafif makineli tüfek)

Valorant Odin

Eğer kocaman silahlarla rakibin üstüne mermi yağdırmak isteyen oyunculardansanız, Odin tam size göre. Aynı klasmandaki bir öteki silah olan Ares ’deri daha büyük olan Odin ’in tam anlamıyla can sıkıcı bir geri tepmesi var. Bu silahı etkin bir şekilde göstermek istiyorsanız eğilerek ateş etmeniz gerekecektir. Bu da sizi tembel kılacaktır. yine de rakiplerinizin geliş yolunu tıkamak ve duvar gerisinde pusu kuranları indirmek için Odin epeyce etkin.

Frenzy (Tabanca)

Valorant Frenzy

Oyundaki tek tam otomatik silah olan Frenzy, bunun yanı sıra alternatif atış modu bulunmayan sayılı silah arasında bulunuyor. Kısa mesafede oldukça etkili olan Frenzy ’nin orta ve uzakta mesafelerde fazla da etkin olduğu söylenemez. gerçi ekonominin fena olduğu raundlarda alarak rakiplerinize dehşet salabilirsiniz.

Herkese açık ve bedava şekilde piyasaya sürülen VALORANT isimli oyundaki yer alan en iyi silahları listelediğimiz rehberimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. VALORANT’ta yer alan karakterler hakkında data almak istiyorsanız buradaki rehberimize göz atabilirsiniz. Bu ve bunun gibi rehberlerimizin devamı gelecek, kaçırmamak için bizleri takipte kalın.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation Plus’ın Bu Ayki Ücretsiz Oyunları Açıklandı

PlayStation Plus’ın Bu Ayki Ücretsiz Oyunları Açıklandı

Sony’nin aylık abonelik sistemi PlayStation Plus, her ay yeni ücretsiz oyunlarla karşımıza çıkıyor. Bu ayın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir