Anasayfa / Genel / VALORANT ’ın Kapalı Betadaki Günlük Oyuncu Sayısı Açıklandı

VALORANT ’ın Kapalı Betadaki Günlük Oyuncu Sayısı Açıklandı

Şimdiye değin her zaman League of Legends ile adını duyduğumuz Riot Games, son zamanlarda daha ziyade yeni FPS oyunu VALORANT ile adından söz ettirir oldu. Geçtiğimiz nisan ayında kapalı beta olarak erişime açılan ve kısa sürede milyonlarca oyuncu sayısına ulaşan Riot Games imzalı FPS oyunu VALORANT, demin beta aşamasında olmasına rağmen böylece çok başarıya imza attı.

Bu başarılardan biriyse oyunun kapalı beta süresince ulaştığı jurnal oyuncu sayıları oldu. Bu noktada Riot Games, VALORANT’ın kapalı betada kaldığı vakit baştan başa günde 3 milyona yakın oyuncu kadar oynandığını bahis ediyor. Bu da hemen şimdi tam sürümü gelmemiş bir oyun için oldukça büyük bir galibiyet.

VALORANT, yayın platformlarında da zirvedeydi:

Valorant

Kapalı beta süreci dün sona eren VALORANT, video oyunu odaklı canlı yayın platformu Twitch ’in de zirvesine oturdu. Erişime açık olduğu zaman boyunca toplamda 470 milyon saat izlenen VALORANT içerikli yayınlar, platformdaki en başarılı günündeyse 1 milyon 700 bin birey göre eş zamanlı olarak izlendi.

VALORANT’ın FPS oyunları sektöründeki en büyük rakiplerinden olan CS: GO, çok daha yaşlı olmasına rağmen son dönemlerde popülerliğini oldukça artıran oyunlardan biri. Geçtiğimiz mart ayında, piyasaya sürülmesinden bütün 8 sene sonradan hemen olan oyuncu sayısında rekor kırarak benzer anda 1 milyon kişi göre oynanan oyun, Dota 2 ile birlikte Steam ’in zirvesinde yer alıyor.

VALORANT’ın kapalı beta sürecinin dün sona erdiğini söylemiştik oysa oyunun geri dönmesi için fazla pozitif beklememize gerek yok. Riot Games, VALORANT’ın bütün sürümünün yeni bir mod, yeni ajan ve yeni bir haritayla birlikte 4 Haziran ’da geri döneceğini söylüyor.

Hakkında admin

Check Also

Google, 2020 Yılının En İyi Mobil Oyun ve Uygulamalarını Duyurdu

Google, 2020 Yılının En İyi Mobil Oyun ve Uygulamalarını Duyurdu

Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olan Google Play Store, 2020’nin en iyi mobile oyunlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir